Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Zehirli balık kafalarından yiyen 8 çoban köpeği telef oldu

Sakarya'nın Geyve ilçesinde küçükbaş hayvancılık yapan Mehmet Ali Ünlü'ye ait 8 çoban köpeği, bölgeye atılan zehirli balık kafalarını yedikten sonra telef oldu. Köpeklerinin zehirlenerek öldürüldüğünü söyleyen Ünlü ile diğer hayvan sahipleri, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Zehirli balık kafalarından yiyen 8 çoban köpeği telef oldu
09 Şubat 2021 - 16:56 - Güncelleme: 09 Şubat 2021 - 17:02
Geyve ilçesinin kırsal Sekiharman Mahallesi'nde yaşayan Ünlü, köpeklerin bazılarının gözü önünde can çekişerek öldüğünü belirtirken, bölgedeki kurt, çakal gibi vahşi hayvanların da aynı balık kafalarından yedikten sonra telef olduğu ifade edildi.

ÇEVREYE BIRAKILAN BALIK KAFALARINDAN NUMUNE ALINDI

Kendi hayvanlarının yanı sıra bölgedeki vatandaşların hayvanlarını da otlattığını belirten Mehmet Ali Ünlü, "Bu ne vicdansızlıktır. Bir canlıyı kasten öldürmek insanlığa sığar mı? Bu masum hayvanları katledenler en ağır biçimde cezalandırılmalı. Üzüntümüz bir yana, 400 adet küçükbaş sürümüz de şimdi sahipsiz kaldı" dedi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ekipleri, çevreye bırakılan balık kafalarından incelenmek üzere numune aldı. Yapılan araştırmada balık kafalarının zehirli olduğu belirlendi.

ARAMA ÇALIŞMASI BAŞLATILDI

Olayın ardından Ünlü ve diğer hayvan sahipleri Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunurken, jandarma balıkları atan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Zehirli balık kafalarından yiyen 8 çoban köpeği zehirlenerek öldü

Kaynak: DHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum