Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Tamer Ozer

Tamer Ozer


Yandık-Bittik Ateşi Hepimizi YAKACAK !!!

15 Ekim 2021 - 22:18 - Güncelleme: 16 Ekim 2021 - 07:59

Korona virüs pandemisi ile son bir yılı kısıtlamalar ile geçiren dünyamız yeniden şekillenirken beraberinde bir çok sorunla karşı karşıya kaldı.

İklim değişikliği nedeniyle küresel ısınma sonucu  dünya ormanları yanıp, kavruldu.Örneğin A.B.D'nin #Kaliforniya eyalatinde   bu yılın başından beri, son 5 yılın ortalamasının 5 katından da fazla ormanlık alan yandı.

Tedarik zincirlerinde meydana gelen kopmalar sonucunda  var olan stokların bitmesi ile üretimde yaşanan sıkıntılar  nedeniyle mal ve gıda fiyatlarında ciddi artışlar meydana geldi.

Artan talep ve #pandemi salgınında kapanan  işletmeler nedeniyle #enerji fiyatlarında  ciddi artışlar görüldü.
Pandemi başlangıçında 15-20 doları gören ham petrol fiyatları 80 doları gördü. İngiltere'de eylül ayının başından bu yana 11 enerji şirketi iflas etti.
Bir çok #Avrupa ülkesi artan elektrik, #doğalgaz, petrol fiyatlarını sanayi ve hane halkına yansıtmamak için zarar bütçeleri oluşturdu.

Dünya da her şeyin toz duman olduğu bir ortamda #Türkiye'de de pandeminin getirdiği sorunlar hayatı olumsuz etkiliyor. 
Yaklaşık 15 yıl  büyüme rekorları kıran Türkiye'nin  tüketim ekonomisinden, üretim ekonomisine  geçmesinin bedeli de ağır oluyor.
2003 yılından beri izlenen tüketime ve inşaata dayalı ekonomik büyüme modeli, 2018 yılından itibaren dünya genelinde kredilerde yaşanan daralma ile bitmiş oldu.

2003 yılından beri iktidar olan Ak Parti, hükümet olmanın yıpranmışlığının yanında  muhaliflerin  hep bir ağızdan yaptığı acımasız saldırılar ile baş etmekte zorlanıyor! 
Tek parti iktidarında doğan ve oy kullanacak gençlere de çok partili ve koalisyonlarla  geçen tarihimizi de anlatmak zor oluyor.

18 yıldır süren Ak  Parti iktidarının getirdiği yıpranmışlık, küskün seçmenin üstüne #hizipçilik de eklenince  muhalefetin hep bir ağızdan, koro halinde top yekün saldırısı etkili oluyor!
Sanki dünya'da bir şey yokmuş gibi, yaşanan kuraklık sonucu artan gıda fiyatlarının, işsizliğin, enerji krizinin tek sorumlusu Ak Parti !!!

Ak parti hem  #sosyoekonomik bir krizle hemde içerdeki muhaliflerle bakalım nasıl baş edecek!
İşin kötüsü hepimiz aynı gemideyiz ve İçerde harlanan Yandık-Bittik ateşi hepimizi YAKACAK !!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar