Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Tamer Ozer

Tamer Ozer


Türkiye Siyaset Barometresinde Son Durum!!!

22 Aralık 2020 - 21:22

 18 yıllık Ak Parti iktidarı darbe, küresel kriz, korona salgınının getirdiği ağır yükle oy kaybetmiş gözüküyor.  2023 seçimlerine 3 yıl kala %51 barajını geçmek zor gözüküyor. Bu gün siyasi partilerin meclis toplantıları vardı.
·
#MeralAkşener partiyi zinde tutmak için ve teşkilatlanmayı güçlendirmek için #İKTİDAR söylemlerine yüklenmeye başladı.
İktidar olma sloganı ilk seçimlere kadar yüksek motivasyon sağlar ama olamama durumunda bir daha iş yapmaz. MeralAkşener'in tehlikeli ve gereksiz bir hamle yaptığı kanısındayız.AK parti oylarının tabanı %25'in altını görmediği sürece Akşener'in hamlesi iş yapmaz.

#CHP 'nin #etnisite partisi olması nedeni ve Ak parti'den kopan küskün oylar ile İYİ Parti, %12-15 bandına oturmuş gözüküyor.Akşener ortanın sağı ve solundaki oylara talip olmalı. Trakyada ki başarısı da toprakçılıktan geliyor.

Ak Parti askeri alanda #pkk terörizmini ve etkinliğini bitirmek üzere; 2023 yılına kadar  Goğu ve Güney Anadolu'ya iş, aş getirmeyi başardığı taktirde ve  Akdeniz ve Karadeniz deki enerji kaynaklarını ekonomiye aktarabilirse siyaset arenasında oyları %40-45 bandına gelir.

 
CHP'nin  'çamur at izi kalır' felsefesi ile  Ak Parti'ye saldırması ve kazandığı belediyeleri partili deposuna çevirmesi, belediye kaynaklarını parti teşkilatlarına kaydırdığı iddiaları İYİ partiye   yaramaktadır

#İYİParti'nin yazımızın başında ele aldığımız İKTİDAR hedefi ancak Ak Parti'nin içinde bulunduğu bir ittifakla sağlanır. Meral akşener'in bundan sonra yapması gereken teşkilatlar ve ülkenin daha iyi yönetilmesi için önermeleridir.
Devlet başkanlığı yönetim biçiminde 3-4 bakanlık alarak iktidar gücünü almak ve buralarda başarılı olmak ilk hedef olmalıdır, tek başına iktidar değil.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar