Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Tamer Ozer

Tamer Ozer


#SMA Bahane Hedef Türkiye Varlık Fonu (TVF)

04 Ocak 2021 - 19:19 - Güncelleme: 04 Ocak 2021 - 23:53

Küresel sermaye ve içerdeki  #İRLANDALILAR,  #SMA'lı çocuklar üzerinden hedef şaşırtıyorlar. Burada hedef Türkiye Varlık Fonudur.
Varlık fonu olmasa bu pandemi salgınında  Sigorta, bankacılık, ulaşım, sanayi sektörlerimiz can çekişirdi. Devlet bankaları eliyle piyasalar fonlanmasaydı, ortada kobi, sanayi, hiç bir şey kalmazdı...Emperyalizmin hedefi buydu!!!

Bu yazıda sadece Türk Hava Yolları üzerinden Türkiye Varlık Fonunun gücü ve faydasını anlatacağız.
Türkiye Varlık Fonu olmasa THY bu krize dayanamaz, uçamaz, batardı. Emparyalistler THY bedavaya alır, kapatır, ülkeyi kilitlerlerdi.

Bu günün demiryolu, havayoludur

#Atatürk'ün 10. yıl marşında bizzat değindiği ülkeyi demir ağlarla örmeyi amaçlayan demiryolu politikası ile 1923-1940 yılları arasında 3.208 km demiryolu yapan Türkiye 1940-1950 arasında sadece 370 km demiryolu yapabilmiştir.

Atatürk'ün başlattığı demiryolu hamlesini, yatırımını 1940 yılından sonra  durdurup bu ülkeye asfalt, yol yaptıran emperyalistler bu gün THY peşindedir.

#THY, bu gün korona virüs salgını nedeniyle 208 destinasyon noktasına uçabiliyor. Oysa THY, 2019 yılında 126 ülke 318 noktaya uçuyordu, 360 uçak filosu ile 46 milyon yabancı yolcu taşıdı.

Türk işadamlarının günümüzde gitmediği ülke yok, THY olmasa bırak gitmeyi yüksek ücretler nedeniyle bilet bile alamazdık. Çantasını kapan İş adamı, kobiler çok cazip fiyatlarla dünyanın istediği ülkesine gidip, ürün satarak bunu fırsata çeviriyor.

Bu gün Kayseri/Erciyes dağına 35 bin turisti uçaktan indirip 30 dk'da kayak tesislerine çıkartabiliyorsak sebebi  THY dir. 
Trabzon, Uzungöl de 12 ay yabancı turist varsa yılda 600 bin yabancı turist geliyorsa sebebi THY dir. Kapadokya'ya  yılda 3 milyon yabancı turist geliyorsa sebebi THY dir.
Antalya 2019 yılını  15 milyon turist rekoruyla kapattıysa sebebi THY dir.

Özal döneminde turizm hamlesi yaptığımız zaman yabancı turist sayısını 1,5 milyondan 1990 sonunda 5 milyona zorla getirdik. 2019 yılı sonunda 46 milyon  yabancı turisti bu ülkeye getiren Türk Hava Yollarıdır.

THY ülke ekonomisine kazandırdığı ivmeyi hesap edemeyenler, her  İL'e yapılan hava alanlarının ne işe yaradığını da göremez.
Varlık fonu olmasa THY iflas bayrağını çekecekti.
2020 yılında dünyada 25 hava yolu iflas etti,

Almanya 9 milyar euro verip #Lufthansa'yı neden kurtardı diye #Merkel'e sormak lazım?

Havayolları olmayan bir ülke ekonomik abluka altında ezilir, emperyalizmin uşağı, kölesi olur. Dünya ile bağlantısı olmayan bir ülke monopol ekonomi tuzağına düşer. Emperyalizmin oyununu Türkiye Varlık Fonu ile bertaraf edeceğiz.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Not:Bir dahaki yazımızın konusu TOGG

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar