Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Tamer Ozer

Tamer Ozer


#Öğretilmiş #Çaresizlik OUT, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi İN

22 Mart 2020 - 12:54 - Güncelleme: 24 Mart 2020 - 11:26

#İRLANDALI iktisatçı #öğretilmişçaresizlik kapsamında, "Türkiye para basamaz, Döviz de bulamaz, #İMF'e gitmeli" demiş, yani teslim olalım diyor.Bu dünyaya #ekonomik olarak diz çöktürme operasyonudur, devletlerin #ulusalkurtuluş mücadelesi başlamıştır. Ülke olarak, içimize kapanmalı, yerli ve milli üretip, tüketmeleyiz.

#Emparyalizm, yer değiştiriyor, üretim üssü merkezlerine, Çin-Hindistan-Rusya ( #CHİNDİARU), yeni süper güç oluyor.Dünya devleri başta ABD, 2 trilyon usd basacağım deyince oluyor, biz yapmak isteyince #konvertibl kuralına takılıyor...#Emperyalizm #Öğretilmiş Çaresizlik  kuralını yazıyor, seni de köle  #manda yapıyor.

 
Milli #Seferberlik Başlatılmalı !!! #SosyalDevlet Modeline Geçilmeli !!!

YERLİ ve MİLLİ olmayan hiç bir ürün tüketilmemeli, ithalat zorunlu haller dışında durdurulmalıdır. Devletimiz, #Koronavirüs salgını süresince #EVDEKAL çağrılarına uyan her aileye 2000 TL aylık aylık yardım yapmalıdır. Kaynak yok diyenlere inat, para basarak cevap verilmelidir. #UlusalKurtuluş mücadelesi, başlamıştır...
Önerimizdir;

Devletimiz, #SGK kaydı olan her çalışana 'Kısa Çalışma Ödeneği' ni Nisan, Mayıs ayları boyunca, hiç bir başvuruya gerek kalmadan, direk yatıracağını derhal açıklamalıdır.

1752 TL ödenek herkesi rahatlatır, insanlar panik olmaz, enflasyon ve #döviz de patlamaz.

T.C. İletişim Başkanlığı T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı

#BeratAlbayrak #KısaÇalışmaÖdeneği

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar