KRİZ YOK ASALAK VAR !!!
Reklam
  • Reklam
  • Reklam
Tamer Özer

Tamer Özer

KRİZ YOK ASALAK VAR !!!

08 Nisan 2018 - 21:31 - Güncelleme: 06 Mart 2019 - 11:52
  • Reklam

Bu ülkeye son 50 yıldır atılan en büyük kazık nedir diye kendinize sordunuzmu hiç?

Siz söylemeden ben söyleyeyim...Asalaklık....

1923 yılında kurulan Cumhuriyet ile birlikte 10. yıl marşındada söylendiği gibi..Demir ağlarla ördük Anayurdu dört baştan... Türk'e durmak yaraşmaz. Türk önde Türk ileri... Şahlanan bir ülke de ilk önce  siyasi polimik çıkarıldı, yönetime kukla liderler getirildi.

Ama 1948-1951 yılları arasında gelen Marshall yardımları ile bu milleti asalaklığı  öğrettiler, fabrikalar kapandı, ülke tüketim  toplumu haline getirildi. 1980 yılında Bankerzede olan toplum bu günlerde  Çiftlikbankzede oldu. Çalışmadan, terlemeden kazanmak moda oldu, köyler terkedildi, her yer apartman oldu.

Faiz ve döviz lobisi üretimin önündeki en büyük engeldir, düşük döviz kuru ithalatı patlatır, içerde üretimi bitirir, zira herkes üretmek yerine dışardan getirir. Dövizin yatırım aracı haline gelmesi Kapıtalizmin sömürü gücüdür.

Siz Kapitalizmin, 10 centte bastığı kağıda 400 tl verip 100 usd alırsanız, piyasadan 400 tl çekip Amerika'ya sermaye vermiş olursunuz.

Hükümetin, dövizi yatırım aracı olmaktan çıkarıp, yatırım fonlarını cazip hale getirmesi gerekir. Yatırım fonları vergiden muaf olmalı, denetimi ulusal bir denetim kuruluşu tarafından yapılmalı, suistimallerin önüne geçilmelidir. Enflasyondan fazla kazanan ve halkı soyan zihniyetler olmadıktan sonra bu fonlar ülkeyi sanayi kentlerine çevirir.

 

Güney Kore ve Çin devlet eliyle kurulan fonlar ile kalkınmıştır, biz ise 2 yıldır Türkiye Varlık Fonunu devreye alamadık..

Türkiye Varlık Fonu acilen devreye alınmalı #nükleer santral dahil dev projeler başlamalı tarlalar, fabrikalar çalışanlarla dolmalı asalaklık bitmelidir......

#türkiyevarlıkfonu

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar