Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bugün
Reklam
Reklam

CHP'li Bekaroğlu'nun yerli aşı TURKOVAC'a tepkisi PES dedirtti

25 Kasım 2021 - 15:54

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Sağlık Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunum öncesi Kovid-19'a karşı geliştiren yerli aşı TURKOVAC hakkında bilgi verdi. 

Bakan Koca, "Konuşmama başlamadan önce milletimiz için önemli bir müjdeyi vermek isterim. Yerli COVID-19 inaktif aşımız Turkovac bugün itibarıyla Acil Kullanım Onayına müracaat etmiştir. Hücreden aşıya kadar her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, uğurlu olmasını dilerim" ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC ile ilgili konuşması esnasında CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu'nun araya girerek, "1800'lerden beri aşı yapıyoruz" dedi.
Bunun üzerine Bakan Koca, tekrar söz alarak," Türkiye ve Türkiye'deki bilim insanlarına güvenin. Değerli hazirun bugün sevinmenizi beklerdim ama anlıyorum ki üzülüyorsunuz.” diyerek tepki gösterdi.