Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Bugün
Reklam
Reklam

Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu: "Avcılar Denizköşkler Mahallesi'nde imara kapalı alanda kalan 5000 vatandaşımızı Kentsel Dönüşüm le buluşturduk"

18 Mart 2023 - 12:58
Güncelleme: 18 Mart 2023 - 13:05

Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu,  Ak Parti ve MHP'li belediye meclis üyeleri ile beraber 2008 yılında imara kapatılan bölgede kalan Derya Blokları önünde bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu, Avcılar Denizköşkler Mahallesi'nde 5000 kişiyi ilgilendiren kentsel dönüşümün önünü açan  1/5000'lik planların İBB Meclisindenden geçtiği müjdesini verdi. Dr. Sadık Ahmet Caddesi altındaki bölgemizde imar planlarının Cumhur İttifakı meclis üyelerinin desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinden geçtiğini hatırlattı.

Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu,  Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile ' Dr. Sadık Ahmet Caddesi altında kalan plansız bölgenin 1/5000 ölçekli imar planını sahiplenmesini' eleştirdi.

Abdullah Küçükoğlu,  2008 yılından beri imara kapalı yaklaşık 2000 binayı ilgilendiren sorunun çözümünde Cumhur İttifakı olarak  büyük çaba gösterdiklerini belirterek, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin sanki imarın sadece CHP'li üyelerce çıkarıldığı ve Ak Parti'nin engellediği  imasına sert göndermeler yaptı.

Ak Parti Avcılar İlçe Başkanı Abdullah Küçükoğlu," Avcılar Belediye Başkanı, iki gün önce bir televizyon programında bölgedeki gazetecilere mesaj atarak bilgi vermişti. Ne yazık ki bir Avcılarlı olarak üzüldüm. Bölgede AK Parti'nin dönüşüme engel olduğu yalanını bir belediye başkanı söyledi. Bugün burada meclis üyelerimizle konuyu tüm Avcılarlı komşularımıza havale ediyoruz. Avcılar'da kentsel dönüşümün önündeki en büyük engel CHP'nin belediyecilik anlayışıdır. Ak Parti olarak bizler, Avcılar'daki her bir sorunu çözmekle alakalı elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bugün bölgede yüzlerce, binlerce komşumuzu ilgilendiren bir karar verildi. Avcılar'daki kentsel dönüşümü AK Parti teşkilatları olarak, meclis üyeleri olarak destekliyoruz." diye konuştu.