Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karahallı Dumanlı köyünde KADES'i anlattı

Usak Valisi Funda Kocabiyik, Karahalli ilçesine bagli Dumanli köyündeki kadinlara, Kadin Destek Uygulamasi (KADES) konusunda bilgi verdi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karahallı Dumanlı köyünde KADES'i anlattı
10 Eylül 2021 - 15:18 - Güncelleme: 13 Eylül 2021 - 07:52

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karahallı ilçesi Dumanlı köyünde kadınlar tarafından işletilen ve çeşitli etkinlikler düzenlediği kahvede, kadınlarla bir araya geldi.

 Vali Funda Kocabıyık, "Ticari bir amaç gütmeden mutluluklarını ve hüzünlerini paylaşabilmek adına kadınlarımızın bir araya geldiği bu işletmeyi faaliyete geçiren Halime Hanım ile Sevim Hanım’ı tebrik ediyor, emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Köydeki kadınlarla sohbet eden Vali Funda Kocabıyık hem taleplerini dinledi hem de Kadın Destek Uygulaması (KADES) konusunda bilgi verdi. Vali Funda Kocabıyık kadınlara, kendi kullandığı telefonda da yüklü olan KADES uygulamasını nasıl kullanacaklarını anlattı.

Vali Funda Kocabıyık yaptığı açıklamada; "İçişleri Bakanlığımız tarafından kadınlarımızın kullanımına sunulan #kades uygulaması ile kolluk kuvvetlerimiz risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumlarda bildirimde bulunulduğu andan itibaren ivedilikle kadınlarımızın güvenliğini sağlamak adına müdahale etmektedirler" dedi.

Buradaki programın ardından Vali Funda Kocabıyık, köyde gezerek incelemelerde bulundu.

Öte yandan köyde ayrıca Uşak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de KADES uygulaması hakkında bilgilendirici broşür dağıttı.


Programa, Il Jandarma Komutani Albay Murat Kiliç, Karahalli Kaymakam Vekili Muhammet Zencirli, Usak Il Tarim ve Orman Müdürü Ertan Keles de katildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum