Türk Musıkisi Federasyonu İstişare...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türk Musıkisi Federasyonu İstişare Toplantısını Gerçekleştirdi

Türk Musıkisi Federasyonu İstişare Toplantısını Gerçekleştirdi

Türk Musıkisi Federasyonu İstişare Toplantısını  Gerçekleştirdi
16 Kasım 2019 - 19:20

Türk Musıkisi Federasyonu (TÜMFED) bugün, bağlı derneklerin katılımı ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Ankara Sanayi Odası meclis salonunda yapılan toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından gelen TÜMFED çatısı altındaki amatör musıki derneklerinin temsilcileri ve çok sayıda musıkisever izleyici katıldı.

Açılış konuşmalarını TÜMFED yönetim kurulu başkanı Tahir Aydoğdu ve    yönetim kurulu başkan yardımcısı Kadri Şarman'ın yaptığı toplantıda dernek temsilcileri; konser salonu temini, saz temini, konserleri duyurmakta karşılaştıkları zorluklar, matbaa maliyetleri, ses düzeni ve kamera çekimleri konularındaki sıkıntılarını dile getirdiler.
Bununla birlikte, Türk Müziğinin gelecek nesillere aslına uygun şekilde nasıl aktarılabileceği konusunda istişareler yapıldı.

Bu muhteşem kültürü kendi çıkarları uğruna dejenere etmekten geri durmayan amatör korolar ve şeflerin uyarılması ve denetlenmesi için bir mekanizma oluşturulması hakkında konuşuldu.
 Amatör koroların dernekleşmesi ve TÜMFED çatısı altında toplanmasını teşvik etmenin gerekliliğine dikkat çekilerek, dejenerasyonun bu şekilde mümkün olduğunca önüne geçileceği konusunda ortak fikir beyan edildi.


TÜMFED yönetim kurulu, istişare edilen konularda federasyonun tüm imkanları ile çalıştığını, gereken destekler için de Kültür Bakanlığı ile iletişim halinde olduklarını ve bu iletişimi daha da yoğunlaştıracaklarını bildirdiler.
Türk Musıkisi adına oldukça verimli geçen istişare toplantısından tüm katılımcılar büyük bir memnuniyetle ayrıldı.

Haber: Sukru Ozkececi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB duyurdu! İşte okulların açılacağı tarih
MEB duyurdu! İşte okulların açılacağı tarih
Patlamada Yaralanan işçi olay anını anlattı
Patlamada Yaralanan işçi olay anını anlattı