THY Uşak Seferlerini Başlatıyor
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

THY Uşak Seferlerini Başlatıyor

Uşak havalimanına uçuşlar yeniden başlıyor. Thy, 16 Ocak'tan itibaren Atatürk havalimanı varışlı seferlerini başlatmayı planlıyor.

12 Kasım 2018 - 09:02 - Güncelleme: 12 Kasım 2018 - 11:28
Reklam

Türkiye'nin parlayan yıldızı, sanayi, üniversite ve turizm kenti Uşak,  uçak seferlerine tekrar kavuşuyor. Uşak ilinin üç tane organize sanayi bölgesi, 20 bine yakın firması, yaklaşık 35 bin üniversite  öğrencisi ve çevre ilçelerle birlikte 700 bin kişilik bir nüfusu ile yaşadığı havayolu mağduriyeti sona eriyor.


Uşak Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığında bir araya gelen Uşak sivil toplum kuruluşları başkanlarının çabaları ile Thy, Uşak seferlerini başlatıyor. Thy'nın Anadolujet markası ile  16 Ocak'tan itibaren hafta da 3 gün Atatürk havalimanı seferlerinin başlayacağının müjdesi geldi.

Uşak  havalimanı, uzun süre kapalı kaldıktan sonra 2017 yılının sonlarına doğru yeniden tarifeli  uçuşa açıldı. Pegasus hava yollarının  haftada en az 4 kez olmak üzere başlattığı uçuş seferleri  2018 yılının Eylül ayına kadar  devam etti. Pegasus hava yollarının 17 Eylül tarihinde  uçuşlarını durdurması ile mağdur olan Uşaklılar, mecburen taşımalı sistem ile 1.5 saat mesafedeki #zaferhavalimanı üzerinden uçabiliyorlardı.
Thy, 2015 yılı Mayıs ayında  Uşak- Sabiha Gökçen havalimanı uçuşlarını başlattı. 2015 yılında başlatılan seferler, 2016 yılı Eylül ayında Sabiha Gökçen havalimanın tercih edilmemesi ve  gece yarısına konulan uçuş saatleri nedeniyle yeterli talep olmadığı gerekçesi ile durduruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tehlikeli yolculuk yürekleri ağızlara getirdi
Tehlikeli yolculuk yürekleri ağızlara getirdi
Pazaryeri Belediye Başkanı Pazar Esnafının Sorunlarını dinledi
Pazaryeri Belediye Başkanı Pazar Esnafının Sorunlarını dinledi