Savcı Hamedi: Futbol hakemlerimiz yapılması zor bir görevi...

Savcı Hamedi: Futbol hakemlerimiz yapılması zor bir görevi üstleniyor

Kütahya Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi, E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda İnfaz Koruma memuru olarak görev yapan Efraim Yıldırım'ın İl Hakem Kurulu Başkanlığına...

Editor: Bot
18 Nisan 2019 - 12:32 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 12:32

Kütahya Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi, E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunda İnfaz Koruma memuru olarak görev yapan Efraim Yıldırım'ın İl Hakem Kurulu Başkanlığına atanmasından sonra İl Hakem Kurulu, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kütahya Şubesini ziyaret etti.
Savcı Semih Hamedi, E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Kasım Demiralp ve beraberindeki personelle yaptığı ziyarette; Futbol hakemlerinin Türkiye'de gerçekten yapılması zor bir görevi üstlendiklerini söyleyerek," Binlerce taraftarın önünde yoğun baskı altında bu görevi icra ediyorlar. Hakemlerimizin müsabaka sırasında dinlenme şansları hiç yok ve her pozisyonu dikkatlice takip edip doğru kararı veriyorlar. Bu açıdan Kütahya Ceza İnfaz Kurumumuzda görevli Efraim Yıldırım'ın bu zorlu meslekte İl Hakem Kurulu Başkanlığını üstlenmesi bizleri mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır. Kütahya hakemliği için de inşallah hayırlı olur' dedi.
Kütahya İl Hakem Kurulu Başkanı Efraim Yıldırım da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken "Bir hakem maçlarda ortalama 11 kilometre koşuyor. Bu mesafeyi takımlarda bir yada iki futbolcu koşuyor. Koşmasının yanı sıra karar mekanizmasını da doğru çalıştırmak zorunda. Kütahya hakemliği olarak kararlı ve doğru şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz, klasman hakem sayımızı günden güne arttırıyoruz" diye konuştu.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz de "Kulüplerimiz, futbolcularımız ve hakemlerimiz ile Kütahya'mızda çok sayıda karşılaşmaya çıkıyoruz, alnımızın akıyla Kütahya ilimize organizasyonlar getirerek başarıyla sonuçlandırıyoruz. Kütahya Hakemliği ve futbolumuzun güçlenmesi için bütün çalışmaları yapıyoruz' şeklinde konuştu.
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kütahya Şube Başkanı Ahmet İlhan Aydın da "Bütün hedefimiz süper ligde maç yönetecek çok sayıda Kütahyalı hakemleri çıkarmayı istiyoruz. Bunun için derneğimiz bütün çalışmalarını başarı üzerine kurmuş durumdayız" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Almanya'dan, Denizli'ye uzanan başarılı kilo verme öyküsü
Almanya'dan, Denizli'ye uzanan başarılı kilo verme...
Meram Belediyesporlu halterciler dünya şampiyonasına damga vurdu
Meram Belediyesporlu halterciler dünya şampiyonasına damga vurdu