Mehmet Siyam Kesimoğlu:" Genel Merkezimizin aldığı bu...

Mehmet Siyam Kesimoğlu:" Genel Merkezimizin aldığı bu kararı tanımıyorum"

CHP'nin Kırklareli'nde Belediye Başkan adayı olarak Tuna Soykan'ın gösterilmesinin ardından mevcut Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, bugün kitlesel bir basın açıklaması yaptı. Kesimoğlu CHP Genel Merkezine çağrı yaparak “bu şarkı burada bitmez” dedi

Editor: Haber Editörü
29 Ocak 2019 - 18:31 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 20:54

Ak parti yönetimini 'DİKTA' olarak tanımlayan CHP, demokratik hakkını kullananan üyelerini tasviye etmeye devam ediyor.  Siyasi kulislerde Kırklareli Belediye başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu Kurultayda, Muharrem İNCE'yi desteklediği için 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmediği konuşuluyor.

CHP tarafından yeniden aday gösterilmeyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Yayla Meydanındaki Atatürkevi önünde toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, demokrasilerde en büyük gücün halk gücü olduğunu söyledi.

Tezahüratlara karşılık, "Böyle yaparsanız ağlarım, tıkanırım" diyen Kesimoğlu, "Diklenmeden dik durdum, sadece ve sadece halkın gücü karşısında bugün de saygıyla önünüzde eğiliyorum." ifadesini kullandı.

Olumsuz tabloyu gerçekleştirenlerin bu kalabalıktan yükselen sessiz çığlığı duyması gerektiğini ifade eden Kesimoğlu, Türkiye'nin Kırklareli'denyükselen bugünkü umut ve aydınlık ışığını beklediğini belirtti.

Tekrar belediye başkanlığına talip olduğunu 4 ay önce CHP Genel Merkezyöneticilerine bildirdiğini söyleyen Kesimoğlu, "Ama 4 aydan bu yana gelinen nokta itibariyle yaşanan sıkıntıların, eziyetlerin ne olduğunu hepimiz gördük. Bunu ben hak etmiyorum, Kırklareli halkı hiç hak etmiyor. Ben sizin temsilcinizim, sesinizim, gözünüzüm onun için, Genel Merkezimizin aldığı bu kararı tanımıyorum. Kabul etmiyorum, içime sindiremiyorum çünkü ben demokrasi dedim, hak, hukuk, adalet dedim. Geçmişimde pişmanlık duyacak bir yanlışım yok, bu irademi ortaya koyarken gücümü sizden aldım" şeklinde konuştu.

CHP, Kırklareli Belediye Başkanlığına Mehmet Tuna Soykan'ı aday göstermişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında ağırlıyor
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında...
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı