Medianova, Kenya ve Nijerya’yı Canlı Genel Kurul Yayını İle...
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Medianova, Kenya ve Nijerya’yı Canlı Genel Kurul Yayını İle Tanıştırdı

Merkezi Kayıt Kuruluşunun şirket hissedarlarının fiziki ortamda gerçekleşen genel kurul toplantılarını internetten canlı olarak izlemelerini sağlayan Elektronik Genel Kurul Sistemi, Medianova’nın canlı yayın uzmanlığı ve altyapısı ile Afrika’da. Kenya ve Nijerya’da gerçekleştirilen başarılı canlı yayınlar sonucunda sistem tüm Afrika’yı kapsayabilir.

06 Haziran 2016 - 10:55
Reklam

 

 

2012 yılından beri borsaya kote şirketlerin genel kurul toplantılarını canlı yayına hazırlayan Medianova, canlı yayın uzmanlığını ve teknolojisini Afrika’ya ihraç ediyor.

 

 

Elektronik Genel Kurul Sistemi kapsamında şimdiye kadar 1300’den fazla canlı yayın gerçekleştiren Medianova, Türkiye’nin Merkezi Saklama Kuruluşu MKK ile birlikte Türkiye'deki elektronik genel kurulu platformunu Afrika’ya ihracata başladı. Afrika'da faaliyet gösteren şirketlerin genel kurulları MKK’nın Elektronik Genel Kurul Sistemi ve Medianova teknolojisi ile gerçekleştirilecek.

 

 

Afrika Kalkınma Bankası (ADB) ile yapılan anlaşmanın sonucunda, Nijerya’da Central Securities Clearing System ve Kenya’da Africlear Global firmalarının ilk genel kurul yayınları başarı ile gerçekleştirildi. Bölgedeki lider konumları nedeniyle seçilen Kenya ve Nijerya’yı zaman içerisinde ADB’ye mensup diğer ülkeler de takip edecek. Afrika Kalkınma Bankası’nda Kuzey Afrika ülkeleri de dahil olmak üzere 54 üye ülke bulunuyor.

 

Medianova hakkında:

 

 

2005 yılında kurulan Medianova, sahip olduğu geniş bilgi birikimi ve profesyonel ekibiyle küresel çapta “streaming” ve bulut bilişim çözümleri sunmaktadır. Kurulduğu günden beri geliştirdikleri CDN platformu ile Medianova, video ve audio streaming, Live TV encoding ve internet streaming alanında benzersiz ve geniş bir çözüm yelpazesine sahiptir. Günde 1,5 milyar işlem yapan platformları ile Türkiye’nin lider servis sağlayıcısı Medianova, e-öğrenmeye yönelik streaming hizmetleri de sunmakta olup, farklı sektörlerdeki kurumların ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş katma değerli çözümler geliştirmektedir. Medianova ABD ve Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerini hem B2B hem de B2C’yi kapsayan bir anlayış ve inovatif bakış açısıyla sürdürmektedir.

 

 

Medianova, gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları ile de Türkiye’de internete yenilik ve değer katmaktadır. Bu kapsamda geliştirilen servislerden biri olan site hızlandırma platformu Aksela, web sitelerinin ve web uygulamalarının yüklenme hızını artırmaktadır. Aksela, siteleri ve uygulamaları farklı tarayıcı ve cihazlara göre optimize ederek, yüzde 43’e kadar daha hızlı yüklenmelerini sağlamaktadır. Bu artış, web sitelerinin SEO değerini artırarak, arama motorlarında daha üst sıralarda gösterilmelerine yardımcı olurken, organik trafiği de yüzde 37’ye kadar yükseltmektedir.

 

 

Medianova, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında beş kez üst üste yer alarak, ülkemizin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olma başarısını göstermiştir.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
En büyük katkı okula olacak
En büyük katkı okula olacak
Van'da "Mültecilerle Sosyal Uyum ve Din Görevlilerinin Rolü" konulu konferans
Van'da "Mültecilerle Sosyal Uyum ve Din Görevlilerinin...