Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Maaş Bağlanmasa da İkramiye Ödenecek

Maaş Bağlanmasa da İkramiye Ödenecek

Emeklilik için dilekçesini bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihten önce verenler, maaşı henüz bağlanmasa dahi ikramiyelerini peşin alabilecek.

Editor: Dilek Uyanik
20 Ağustos 2019 - 08:11
Reklam

Hükümet, 30 Nisan 2018’de emeklilere ile vefat eden emeklilerin dul ve yetimlerine hisseleri oranında her yıl iki dini bayram öncesi 1000’er lira ikramiye verilmesini kararlaştırmıştı. Bu yılın ilk ikramiyesi 31 Mayıs’ta Ramazan Bayramı’nda hesaplara yatmıştı. Kurban Bayramı ikramiyeleri de 8-9 Ağustos’ta ödendi. 


SGK İLE GÖRÜŞÜLDÜ 


Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Ramazan Bayramı öncesi ikramiye ile ilgili yaşanan bir sorunun çözümünü sağladı. KDK, maaş bağlanmasının hemen sonrasına denk gelen bayramda ikramiyesinin ödenmediği gerekçesiyle başvuran emekli için SGK ile ‘dostane çözüm yolu’ kapsamında görüşmelerde bulundu. Görüşmelerin ardından emeklinin bayram ikramiyesi ödendi. 


TAVSİYE KARARI 


Haziran 2012’de kurulan KDK tarafından Mart 2013’ten bu yana vatandaşlardan gelen şikayetler değerlendiriliyor. Sağlık, sosyal güvenlik, eğitim ve ulaşım başta olmak üzere çeşitli konulardaki mağduriyetlere ilişkin şikayetleri değerlendiren KDK, sorunların giderilmesi için aralarında bakanlıkların bulunduğu kurumlara tavsiye kararları veriyor. 

Kaynak: HABER7

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazi derneklerine anlamlı ziyaret
Gazi derneklerine anlamlı ziyaret
Bu otobüsler Çanakkale'yi çocuklara götürecek
Bu otobüsler Çanakkale'yi çocuklara götürecek