LGS İçin Yeni Örnek Soru Kitapçığı Yayınlandı!
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

LGS İçin Yeni Örnek Soru Kitapçığı Yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Haziran’da yapılacak LGS kapsamındaki merkezi sınava ilişkin yeni örnek soru kitapçığı yayınlandı. İşte 2019 LGS mayıs ayı örnek soruları…

24 Mayıs 2019 - 13:52
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 1 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik sekizinci ve son örnek soru kitapçığı yayımlandı. Kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere 45 soruya yer verildi. İşte LGS mayıs ayı örnek soruları!

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 1 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava yönelik sekizinci ve son örnek soru kitapçığı yayımlandı.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 1 Haziran’da yapılacak merkezi sınava yönelik sekizinci örnek soru kitapçığında, sayısal testte 20, sözel testte 25 olmak üzere toplam 45 soruya yer verildi.

Genel Müdürlük, 2018 Ekim ayından itibaren her ay öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenciler, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen uygulama, son soru kitapçığının yayımlanması ile bu eğitim-öğretim yılı için tamamlandı.  Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün internet sitesinden erişilebilecek.

Kaynak: POSTA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ortak yayınla ilgili Yıldırım, "Yetersizdi" İmamoğlu, "Millet keyfini yaşadı" dedi
Ortak yayınla ilgili Yıldırım, "Yetersizdi" İmamoğlu,...
Mardin Jandarmaya İhbarlı kutlama
Mardin Jandarmaya İhbarlı kutlama