Kendal Elektrik, 17 Ülkeye Led Ampül İhraç Ediyor
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Kendal Elektrik, 17 Ülkeye Led Ampül İhraç Ediyor

Yerli ve mili hareketine bir destekte İstanbul merkezli Kendal elektrikten geldi. Tamamı otomatik makinelerde üretilen led ampüller 17 ülkeye ihraç ediliyor.

14 Ekim 2018 - 12:03 - Güncelleme: 14 Ekim 2018 - 14:31
Reklam

Dövizde yaşanan yükseliş ve darboğaz yerli ve milli üretim yapma konusunda yeni bir heyecan yarattı.İstanbul merkezli Kendal elektrik, Silivri organize sanayi bölgesinde kurulu fabrikasında yılda 15 milyon led ampul üretimi yaparak 17 ülkeye ihracat yapmaya başladı.

35000 m2 kapalı alanda yerli ve milli , el değmeden led ampul üretimi yapan Kendal Elektrik, yaklaşık 100 ayrı çeşit led ampül üreterek, bir çok sektöre hizmet vermeye başladı. Kendal Elektrik, yerli ve mili led ampül üretiminde ulaştığı kalite ile bir çok yabancı rakibini geride birakarak  tüketicinin dikkatini ve ilgisini çekiyor. Kendal elektriğin K2 markasıyla, ürettiği ürünler mağazalarda ve Carrefour ların standlarında yerini almaya başladı.

 

Kendal Elektrik Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Demirtaş yeni yatırımlarından ve hedeflerini şu şekilde açıkladı.

"Kendal Elektrik A.Ş. çatısı altında ülkemize aydınlatma sektörüne yönelik yeni ürünler kazandırmayı planlıyoruz. Tamamı otomatik makinalarda üretiğimiz led  ampülleri K2, markamızla piyasaya sürmeye başladık. Hedefimiz yerli ve milli led ampüllerimizin çeşit ve kalitesini daha da arttırak, dışa bağımliliği azaltmak, arge çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizin vermiş olduğu ekonomik savaşa, yerli üretim yaparak destek vermenin gururu ile  yeni başarılara imza atmak istiyoruz."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mahfi Eğilmez
    6 ay önce
    Kendal Elektriğin bu yatırımı : Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik ortam doğrultusunda, risklerin ve fırsatların bugünün ve hatta geleceğin iş dünyasını nasıl etkileyeceği ve şekillendireceği hakkında en güzel örnektir.Üretmeden Dünyada söz sahibi olamayız.Fırat Kendal Aksoy ,Faruk Ece ve ekibini yürekten alkışlıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Doktor balıklar' Samsun'da
'Doktor balıklar' Samsun'da
Dereye uçan araçta bir kişi öldü
Dereye uçan araçta bir kişi öldü