Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Karahallı Stadı Yenileniyor

Karahallı Stadı Yenileniyor
18 Ağustos 2021 - 16:57 - Güncelleme: 18 Ağustos 2021 - 22:14
Uşak  Karahallı Belediyesi,  'Sosyal  Belediyecilik' alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Karahallı Belediyesi ilçe futbol sahasını yenilemek üzere sözleşme imzaladı.

6 ayda yapılması planlanan suni çim futbol sahası tahminen  2 milyon beş yüz bin liraya mal olacak. Ülkemizde yaşanan kuraklık nedeniyle bakımı zorlaşan çim saha yerine suni çim stad yapılması ile  su tasarrufu da sağlanacak.

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, yaptığı açıklamada, "Futbol sahamız yenileniyor. Yenileme ve düzenleme ihalesi alan firmanın yetkilileri ile sözleşmemizi imzaladık. 6 ayda tamamlanacak olan sahamız sporcularımızın kullanımına açılacak. Tesviyesi yapılmak suretiyle mevcut yürüyüş yolu mesafesine kadar indirelecek. Ve suni çim halı serilecek. Herşey Karahallı İçin..." ifadelerini kullandı.

Başkan Ali Topçu, özverili çalışmalarıyla   ilçe ekonomisini de ayağa kaldırmaya çalışırken    sosyal tesisler yaparak  "Yaşanabilir modern ilçe" seviyesini amaçlıyor.
Karahallı Belediyesi, İlçe spor müsabakalarında kullanılmak ve vatandaşların  yürüyüş sporu yapması  için ilçe stadı yürüyüş parkurunu Nisan/2020 tarihinde tartan pist olarak yeniledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum