Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Karahallı ilçesinde 4 ayrı noktada çıkan orman yangını kontrol altına alındı

UŞAK'ın Karahallı ilçesinde dün akşam saatlerinde 4 ayrı noktada çıkan orman yangını 3 saatte kontrol altına alındı.

Karahallı ilçesinde 4 ayrı noktada çıkan orman yangını kontrol altına alındı
23 Ağustos 2021 - 12:13 - Güncelleme: 24 Ağustos 2021 - 08:23

DHA'nın haberine göre; UŞAK'ın Karahallı ilçesinde dün akşam saatlerinde 4 ayrı noktada çıkan orman yangını 3 saatte kontrol altına alındı. Yangında 2 hektar alan zarar gördü.

Karahallı ilçesine bağlı Kavaklı köyü ile Paşalar köyü arasındaki ormanlık alanda, 4 ayrı noktada, dün saat 19.30 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları görenler, durumu orman ve jandarma ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye 7 arazöz, 2 su tankeri, 2 müdahale aracı ve 1 iş makinesi sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle yangın, yaklaşık 3 saatte söndürülebildi. Yangında 2 hektar alanın zarar gördüğü belirtildi. Çalışmalar sırasında, arazözün tekeri 1,5 metrelik çukura düştü. Arazöz, iş makinesi ve traktörle çukurdan çıkartıldı. Orman ve jandarma ekipleri, yangının çıkış nedenini belirlemek için, çalışma başlattı.


“Orman Kahramanları” olarak da bilinen Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yangınları söndürme çalışmaları sırasında, karanlıktan dolayı yangın yerinde bulunan çukuru fark etmedi. Yangına müdahale eden bir arazöz büyük çukura düştü. Canlarını son anda kurtaran Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yaşadıkları şoku atlatmadan yangın söndürme çalışmalarına devam etti. Ekiplerin bu çalışması köylüler tarafından takdirle karşılandı.

Kaynak:DHA


YORUMLAR

  • 0 Yorum