İBB’nin Yol Çalışması... İstanbulluların Trafik Çilesine...
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

İBB'nin Yol Çalışması... İstanbulluların Trafik Çilesine Dönüştü!

İstanbul'un cuma trafiğine İBB'nin yol çalışması da eklendi! Yüzlerce araçlık trafik konvoyunda sürücüler isyan etti. Dünyada özellikle ana yol bakım işlerinin "GECE ÇALIŞMASI" şeklinde yapıldığı bilindiği halde neden gündüz çalışma yapılır anlaşılır gibi değil...

06 Nisan 2018 - 19:58 - Güncelleme: 06 Nisan 2018 - 20:32
Reklam

İstanbul'un araç yoğunluğu her geçen gün trafiğe etkisini artırıyor. Hal böyle olunca da trafikte saatler geçiren sürücüler ve yolcuların tahammülü azalıyor. Saatler süren trafik çilesine bir de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yol bakım ve onarım çalışmaları eklenince uzun araç kuyrukları oluşuyor. 

 

Klasikleşen cuma trafiğine bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yol bakım onarım çalışması da eklenince Beylikdüzü'nde trafik felç oldu. Büyükçekmece - Avcılar istikametinde Beylikdüzü'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma nedeniyle E-5 anayolda bir şerit trafiğe kapatıldı. Haftanın son günü olması sebebiyle yaşanan araç yoğunluğu trafik çilesine dönüştü.

 

BİNLERCE LİRA BOŞA MI GİDİYOR?

 

İstanbulluların trafik çilesi bitmek bilmiyor. Şehrin kalabalığı bir yana, bir yerden bir yere araçla ulaşım her geçen gün zorlaşıyor. Araç sahipleri benzine gelen ard arda zamlardan dert yanarken, yaşanan trafik nedeniyle boşa harcanan yakıtta israfa neden oluyor. Vatandaşın cebinden binlerce lira trafikte saatler geçirirken boşa gidiyor. 

 

Trafikte geçirilen zaman ve yakıt zamları bir araya geldiğinde bütçeleri epeyce zorlayan rakamlar ortaya çıkıyor. İstanbul'da benzinin litre fiyatının 6 lira sınırına dayandığı düşünüldüğünde trafikte geçirilen saatler cep yakar hale geliyor. 

 

TRAFİĞİ AKSATMADAN BAKIM ÇALIŞMASI! 

 

İstanbul'da yaşayanların en çok şikayet ettiği konulardan biri şüphesiz trafik çilesi. Zaten yoğun olan İstanbul trafiğine bir de bakım için kapatılan yollar eklenince sürücüler isyan ediyor.

 

İstanbul'da yapılan yol bakım ve onarım çalışmaları için bir çözüm bulunması gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bazı dönemlerde yaptığı, trafiği aksatmayan 'taşımalı' çalışmalar bunlara örnek olarak gösterilebilir. Gece saatlerinde yapılacak çalışmalarla trafiği daha az etkileyerek, sürücülerin konforlu ve keyifli yolculuk yapması sağlanabilir. Trafik yoğunluğunun daha az olduğu saatler tercih edilerek, İstanbulluların trafik çilesi bir nebze de olsa azaltılabilir.

 

Yurtdışında bu çalışamalar genellikle gece saatlerinde yapılıyor. Trafik yoğunluğunun az olduğu saatler tercih edilerek hem vatandaşın mağdur olması engelleniyor hem de yapılan çalışmalar daha kısa sürede tamamlanarak hizmet sağlanıyor. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bozüyük Belediye Başkanı Bakıcı 'Müzede Selfie Günü' etkinliğine katıldı
Bozüyük Belediye Başkanı Bakıcı 'Müzede Selfie Günü'...
Hayvan hırsızlarını ayakkabı izleri ele verdi
Hayvan hırsızlarını ayakkabı izleri ele verdi