Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İBB Kar Yağışı İçin Alarma Geçti

İBB Kar Yağışı İçin Alarma Geçti
13 Ocak 2021 - 23:00 - Güncelleme: 13 Ocak 2021 - 23:04
Reklam
Reklam

Sibirya üzerinde yurdumuzu etkisi altına alacak soğuk hava sistemlerinin İstanbul'u, Cuma sabah çok erken saatlerde başlayarak 4 gün boyunca etkilemesi bekleniyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olası kar yağışına karşı teyakkuz durumuna geçti. 

Afet Koordinasyon Merkezi(AKOM) tarafından yapılan duyurularda, Cuma öğlen saatlerinden itibaren İstanbul'un kar yağışı etkisi altına gireceği bilgisi paylaşıldı.

İBB  Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri, karla mücadele çalışmaları kapsamında 1.114 araç ve iş makinesi ile 4.023 km ana arter ve yolda, 434 müdahele hattında 7.031 çalışan ile karla mücadele edileceğini ve alarm durumuna geçtiklerini açıkladı.
 

AKOM 14 Aralık Perşembe  gecesinden itibaren ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm durumuna geçiyor.

Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, İtfaiye, Zabıta, Sağlık ve Sosyal Hizmetler, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar, Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Destek, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım A.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ, sorumlu müdürleri AKOM yönetim masasında 24 saat esasına görev yapacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum