Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

HDP'liler için hazırlanan fezlekeler Meclis'te! Erdoğan ve Şentop'tan açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, dün akşam itibariyle 33 fezlekenin Meclis'e ulaştığını, aralarında HDP'lilerin de olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, Meclis'teki grup toplantısı sonrası "Süreç neyse aynen o şekilde işleyecektir. Meclis Komisyonunda müzakereler yapılır, Genel Kurul'da da eller kalkar'" dedi.

HDP'liler için hazırlanan fezlekeler Meclis'te! Erdoğan ve Şentop'tan açıklama
24 Şubat 2021 - 13:49 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 14:57
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şentop, HDP'li 9 milletvekili hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezlekelerle ilgili, "Dün akşam 33 fezleke Meclis'e ulaştı. İçinde HDP'li vekillerin fezlekeleri de var" açıklamasında bulundu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında bir fezlekenin gelip gelmediği sorusuna karşılık Şentop, bu konuda henüz bir kararın Meclis'e ulaşmadığı yanıtını verdi.

CUMHURBAŞKANINDAN FEZLEKE AÇIKLAMASI

AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının bitiminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Meclis'e gelen fezlekeleri değerlendirerek, "Süreç neyse aynen o şekilde işleyecektir. Meclis Komisyonunda müzakereler yapılır, Genel Kurul'da da eller kalkar" dedi.

KAYNAK: AA

YORUMLAR

  • 0 Yorum