Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gündoğmuş Tahliye Ediliyor! Camilerden Peş Peşe Anons Sesleri Yükseliyor!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da 4 farklı noktada ortaya çıkan yangın tüm müdahaleye rağmen durdurulamadı.

Gündoğmuş Tahliye Ediliyor! Camilerden Peş Peşe Anons Sesleri Yükseliyor!
02 Ağustos 2021 - 16:52 - Güncelleme: 02 Ağustos 2021 - 18:29
Farklı noktalardan sık sık alevlerin yükselmesi ile geniş bir alana yayılan alevler Antalya'nın Gündoğmuş ilçesine kadar ulaştı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin 'Tahliye sözkonusu olabilir' açıklamasından saatler sonra ilçede karar verildi. Alevlerin 2 bin 100 nüfuslu ilçeyi tehdit etmeye başlaması sonrası tahliye başladı, camilerden peş peşe anons sesleri yükseliyor.

Antalya'da 28 Temmuz'da başlayan yangınların biri söndürülürken, bir başkası başlıyor. İtfaiye ve Orman Genel Müdürlüğü ekipleri tüm yangınlara karadan müdahale ederken, havadan da sayısız sorti ile helikopter, İHA ve uçaklar söndürme çalışmasında bulunuyor. Rüzgarın sürekli sertleşmesi ve yön değiştirmesine, aşırı sıcaklar ile nem oranının düşmesi de eklenince mücadele oldukça zor bir hal alıyor.

Manavgat'ta şu ana kadar 50 bin hektar alan kül olurken, Marmaris ve Bodrum başta olmak üzere pek çok noktadaki yangınlar nedeniyle de ekipler güçlerini bölerek her yangın ile ayrı ayrı ilgilenmek zorunda kalıyor. Yangınlarda birçok mahalle ve köy yanarak yok olurken, tahliye haberleri de peş peşe geliyor.

GÜNDOĞMUŞ TAHLİYE EDİLİYOR

Antalya'da 2 bin 100 kişinin ikamet ettiği Gündoğmuş ilçesi de yangının hedefi haline geldi. Hızla yayılan ve hava koşulları durdurmakta güçlük çekilen yangın Gündoğmuş'un kapısına dayandı. Yangının yaklaşması üzerine 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesinin tahliye edilmesine karar verildi.

CAMİLERDEN ANONS SESLERİ YÜKSELİYOR

Gündoğmuş ilçesinde tahliye kararı alınmasının ardından camilerden anonslar yapılıyor. Peş peşe yapılan anonslarda tahliye kararı vatandaşlara duyuruluyor. İlçede evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlar oldukça endişeli... Alevlerin ilçe merkezine çok yaklaştığı bildiriliyor.

BAKAN PAKDEMİRLİ 'TAHLİYE SÖZ KONUSU' DEMİŞTİ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bugün Milas'ta yangın yönetim merkezinde açıklamada bulunmuş son durumu duyurmuştu. Pakdemirli, Gündoğmuş ilçesinin tahliyesinin söz konusu olabileceğini ifade etmişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum