Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Gelir Kaybı Desteği Başvuruları Uzatıldı

Ticaret Bakanlığınca koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için başvuru süresi uzatıldı

Gelir Kaybı Desteği Başvuruları Uzatıldı
31 Mart 2021 - 17:51 - Güncelleme: 31 Mart 2021 - 18:21
Ticaret Bakanlığınca  koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için başvuru süresi uzatıldı. 

31 Mart 2021 23:59 olan son başvuru tarihi 30 Nisan 2021 23:59'a kadar uzatıldı. Kararı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan duyurdu.

Ruhsar Pekcan yaptığı açıklamada "Esnaf ve sanatkârlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira ve gelir kaybı destekleri ile yiyecek içecek hizmeti faaliyetlerinde bulunan işletmelerimize verilecek ciro kaybı desteklerinde başvuru sürelerini, işletmelerimizin hak kaybına uğramamaları için uzattık. Desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan fakat çeşitli sebeplerle başvuruda bulunamayan esnaflarımız ile işletmelerimiz 30 Nisan 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 
Hibe ve destek başvuruları e-devlet üzerinde yapılacak.
Kaynak: Haber Global

YORUMLAR

  • 0 Yorum