Dursun Bu Vahşet!
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Dursun Bu Vahşet!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, Türkiye’de 2018 yılında 440, 2017 yılında 409, 2016’da ise 328 kadın katledildi! Toplumsal vicdanı sızlatan bu vahşet ne yazık ki sürüyor!

18 Ocak 2019 - 07:33 - Güncelleme: 18 Ocak 2019 - 13:31
Reklam

Edirne Keşan’da 9 Ocak’ta ormanda kozalak toplamaya giden bir kişi, kesik bir kol buldu. Parmak izi incelemesinde, omuz hizasından kesilen sol kolun, kaybolan Didem Uslu’ya (32) ait olduğu belirlendi. Bir gece kulübünde oryantal olarak çalıştığı öğrenilen Uslu’nun cesedinin bulunması için yapılan çalışmalarda daha sonra bir kalça kemiğine rastlandı. Arama çalışmalarını sürdüren polisler, son olarak kafa ve vücut parçaları buldu. Bir kadına ait olduğu değerlendirilen kafa ve vücut parçaları, incelenmek üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Bulunan kafa ve vücut parçalarının Uslu’ya ait olup olmadığı yapılan incelemeyle netlik kazanacak. Uslu’nun sosyal medyada yazdığı “Kaça bölüneyim yetemiyorum, yetişemem ki her cana, bitkinim” sözleri de dikkat çekti. 

‘İyilikle yaşadın’

Vahşeti öğrenen Didem Uslu’nun arkadaşları yasa boğuldu. Uslu’nun arkadaşlarının sosyal medyada yaptığı yorumlardan bazıları şöyle: “Kaça böldüler seni kuzum, sokak hayvanlarına kim bakacak, köpeğin Şans sensiz ne yapacak? ‘Allah’ın sessiz kulları konuşamıyorlar diye dertleri yok mu? Aç susuz değiller mi?’ diye kızan kuzum, sana kıyanların Allah bin belasını versin. Ah be Didem’im, yüreği güzelim, her zaman iyilikle yaşadın, herkese iyilikle koştun”... “Didem abla çok severdi hayvanları. Tüm boş zamanını sokak hayvanlarını doyurmakla geçirirdi. Hayatı ve yaşamayı severdi. Bizim yüreğimiz yangın yeri, sokak hayvanlarının ise boynu bükük... Nasıl kıydınız ona, nasıl parçalara ayırdınız, aklıma geldikçe bayılacak gibi oluyorum.”

RİSKLİ MEKANLAR

Didem Uslu’nun Milliyet’e konuşan bir çocukluk arkadaşı ise şunları söyledi: “Çok yakındık birbirimize. Çok kalbi temiz biriydi. Melek gibi kalbi olan bir insandı. Çalıştığı mekanlardan bazıları pek tekin değildi. Arada şikayet ediyordu, ilgiden kaynaklı. Ama işini çok severdi. Çok üzgünüm.”

Kaynak: MİLLİYET

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Salihli, Burhaniye'yi 90+3'de yıktı
Salihli, Burhaniye'yi 90+3'de yıktı
Samsat'ın Uzuntepe Köyü'nde AK Partililer birliktelik yemeği
Samsat'ın Uzuntepe Köyü'nde AK Partililer birliktelik...