Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Kararnameyi İmzaladım

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Kararnameyi İmzaladım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvin'in Yusufeli ilçesinde halka hitap etti. Erdoğan, "Yeni yerleşim yerinde hak sahibi olmayanların mağduriyetini çıkarmakta olduğumuz kararnameyle gideriyoruz. Bu gece bu kararnameyi imzaladım. Bu kararnameyle birlikte önümüz ve önünüz açılmış oldu" dedi.

Editor: Dilek Uyanik
24 Ağustos 2019 - 10:52 - Güncelleme: 24 Ağustos 2019 - 14:58
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Son 6 yılda ülkemizde yaşanan gezi olaylarından tutun da 15 Temmuz'a kadar tüm saldırıların hedefinde bu eserler olmuştur.

2021 yılının nisan ayında Yusufeli barajında elektrik üreitimi başlayacak.

Yusufeli Barajı 7 yılda kendini amorti edebilme kabiliyetine sahiptir.

(Doğu Akdeniz)

Batı tehdit sallıyor. İki sondaj gemisi ile iki sismik gemisini, fırkateynlerimizi görmüyor musunuz? Biz tehdit mehdit dinlemeyiz. Biz Türkiye'nin haklarını sonuna kadar savunuyoruz, savunacağız.

Devlet binalarıyla, okullarıyla, ibadethaneleriyle muhteşem bir Yusufeli inşa ediliyor. Burada, her şeyiyle muhteşem bir şehir inşa ediliyor.

Biz dertli olduk, dağları deldik. Bu tüneller, viyadükler bunun için yapıldı. Konutların olduğu bölgede ağaçlandırma yapalım. Her taraf yemyeşil olmalı. Projesinini bizzat incelediğim takip ettiğim bu süreçte, bütün yüklenici firmalar onlar da bize zorluk çıkarmadılar süreci başarılı bir şekilde idare ettiler. 

Yeni yerleşim yerinde hak sahibi olmayanların mağduriyetini çıkarmakta olduğumuz kararnameyle gideriyoruz. Bu gece bu kararnameyi imzaladım. Bu kararnameyle birlikte önümüz ve önünüz açılmış oldu.

Kaynak: MİLLİYET

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kastamonu Tanıtım Günleri  Maltepe'de Başladı
Kastamonu Tanıtım Günleri Maltepe'de Başladı
Bu otobüsler Çanakkale'yi çocuklara götürecek
Bu otobüsler Çanakkale'yi çocuklara götürecek