Cumhurbaşkanı Erdoğan:"Başımızın Çaresine...
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan:"Başımızın Çaresine Bakarız!"

Bloomberg'ten Guy Johnson'un sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Savunma ihtiyaçlarımızı ABD'den gideremiyorsak başımızın çaresine bakarız. Yunanistan S-300 füzelerini Rusya'dan aldığında kimse bir şey demedi" dedi.

15 Mayıs 2018 - 08:14 - Güncelleme: 15 Mayıs 2018 - 08:23
Reklam

İngiltere ziyaretine devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bloomberg televizyonuna mülakat verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

Faiz ne kadar düşük olursa enflasyon da o kadar düşük olur. Sebep netice ilişkisine baktığımız zaman faiz sebep enflasyon neticedir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçtiğimiz zaman etkinliğimiz çok daha farklı olacak. Cari açığımızın bir numaralı nedeni doğalgaza, petrole bağımlılığımızdır. Milli parayla alışverişin faydalarını gördük.


Savunma ihtiyaçlarımızı ABD'den gideremiyorsak çaresine bakarız. S-400 konusunda gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. Yunanistan S-300 füzelerini Rusya'dan aldığında kimse bir şey demedi.

Gazze'de öldürülen insanların sayısına bakın. Bu bir felakettir. Gazze'de yaşananların sorumlusu Netanyahu ve Trump'tır.

Temennim, ABD'deki Ambargo Davası'nda Türkiye-ABD ilişkilerine zarar vermeyecek bir netice çıkması. Hakan Atilla kesinlikle suçsuzdur. Onu suçlu bulmak Türkiye'yi suçlu bulmaktır.

Şu anda görünen o ki, iyi gidiyoruz. Seçimden sonra parlamento ve parlamento dışı tablo farklı olacak."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sağlıklı koşullarda tarımsal üretime katkı
Sağlıklı koşullarda tarımsal üretime katkı
Barış Günaydın güven tazeledi
Barış Günaydın güven tazeledi