CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas’tan Muhtar...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas'tan Muhtar Vatansever'in 'Koronavirüs' Çıkışına Sert Tepki!

Avcılar Tahtakale Mahallesi Muhtarı Serkan Vatansever'in koronavirüs salgınında mücadele kapsamında 'Avcılar Belediyesi'nden yeterli desteği göremiyorum' şeklindeki çıkışına CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas ve CHP Belediye Meclis Üyesi Taştan'dan sert tepki geldi.

CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas'tan Muhtar Vatansever'in 'Koronavirüs' Çıkışına Sert Tepki!

Avcılar Tahtakale Mahallesi Muhtarı Serkan Vatansever'in koronavirüs salgınında mücadele kapsamında 'Avcılar Belediyesi'nden yeterli desteği göremiyorum' şeklindeki çıkışına CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas ve CHP Belediye Meclis Üyesi Taştan'dan sert tepki geldi.

CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas'tan Muhtar Vatansever'in 'Koronavirüs' Çıkışına Sert Tepki!
30 Mart 2020 - 18:21

Yeni tip koronavirüs Covid-19 salgınının ülkemizde de etkisini artırmasının ardından devletin tüm yetkili organları harekete geçerek sürecin daha az hasarla atlatılması için çalışmaya başladı. Avcılar ilçesinde hem Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli hem de belediye ekipleri koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bir plan oluşturdu. Avcılar'da insiyatif kullanarak mahallesindeki yoksul ve yaşlı kimselere de erzak ve ihtiyaç malzemesi dağıtımına başlayan Tahtakale Mahallesi Muhtarı Serkan Vatansever Avcılar Belediyesi'nden salgınla mücadele kapsamında gerekli desteği göremediğini duyurdu. Vatansever'in bu çıkışına CHP'den çok sert tepki geldi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas, Tahtakale Mahallesi Muhtarı Vatansever'in bu konudaki çıkışını 'siyasi alfı operasyonu olarak yorumladı. Bu konu hakkında konuşan bir başka isim de CHP Avcılar Belediye Meclis Üyesi Ekincan Taştan da oldu. Taştan da Vatansever'e sert çıkarak 'Virüs mü yoksa fırsatçı muhtarlar mı daha hızlı yayılıyor bilemedik..." dedi.
CHP Avcılar İlçe Başkanı Nas konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

"Böyle hassas bir süreçte siyaset yapmaktan imtina ederek salgın mücadelesine etkin destek vermeye çalışırken Tahtakale Muhtarı Serkan Vatansever’in Belediye Başkanımızı ve Belediyemizi hedef alan maksatlı ve art niyetli sosyal medya paylaşımlarına cevap vermemek olmazdı.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Küresel salgın (Korona Virüs) ülkemizi de etkisi altına almıştır. Ülkemizi de tehdit eden salgınla ulusal mücadeleye gerektirmektedir. Salgınla mücadele etmesi gereken en büyük asli unsur Hükümetler ve onlara bağlı resmi kurumlarımızdır. Uzman bilim insanları başlıca etkin bir sokağa çıkma yasağı,  çalışanlara ve işverenlere ekonomik destek, sosyal ve psikolojik yansımalarının giderilmesini önermektedir.

Korona virüs salgınının ülkemizde gözükmesinde itibaren Hükümet ve bağlı Bakanlıklar bilimin önerdiği aksiyoları henüz yeterince almadıkları kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Hükümetin neyi yapıp neyi yapmadığına bakmaksızın Salgınla mücadele kapsamında İstanbul genelinde Büyükşehir Belediyemiz ve 14 ilçe Belediyemiz ilk günden itibaren Korona Virüs salgınına karşı çok etkin bir mücadele yürütmektedirler.

Avcılar Belediyemiz salgınla mücadele konusunda ilk günden itibaren Belediye Başkanımız Sn. Av. Turan Hançerli ve tüm belediye çalışanlarımız ile büyük bir sorumluluk almıştır. Belediye ekiplerimiz hayatlarını risk ederek salgınla baş edebilmek için her gün büyük özveri ve titizlikle çalışmalarını yürütmektedir.

Avcılar Belediyemiz bünyesinde hızlıca bir kriz masası kurulmuş;

- İlçemizdeki bütün halka açık alanlar, kamu binaları, ibadethaneler, okullar, parklar ilaçlama işlemleri ile dezenfekte edilmiştir.

- Belediyemiz bünyesinde çağrı merkezimiz 7/24 talep ve istekleri karşılanmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

- Aşevi kapasitesi arttırılarak, ihtiyaç sahibi ve engelli vatandaşlarımızın evlerine yemek dağıtımı etkin bir şekilde yapılmaktadır.

- 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı bulunan vatandaşlarımızın evlerine hizmet götürülmüş ve Belediyemizce aranarak ihtiyaçları giderilmiştir.

- Avcıların girişine dezenfekte noktası kurularak İlçemiz giren tüm sivil ve resmi araçlar dezenfekte edilmektedir.

- Sokak hayvanları için mama desteği iki katına çıkartılarak yalnız bırakılmamıştır.

- 10 mahallemizde girilmedik sokak bırakılmayarak üç bin konteynırı kapsayan temizlik işlemleri iki vardiya halinde yıkama ve süpürme işlemleriyle halkımızın sağlığı korunmaktadır.

- Zabıta ekipleri pazarlar ve halka açık alanlarda bilgilendirme ve uyarılar yapmaktadır.

- Belediyemiz sosyal medya hesaplarından gerek Belediye Başkanımız gerekse uzman doktor ve psikolog ile yapılan canlı yayınlar ile halkı bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.

- Avcılar Kaymakamlığının kuruduğu Vefa masasıyla da dayanışma içerisinde çalışılmaktadır.

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü olarak salgından korunmaya çalışan vatandaşlarımızla dayanışma adına çeşitli destek çalışmaları yapmaktayız.

 Avcılar Belediyesi olarak korona virüs salgınına karşı mücadele ettiği bu zor günlerde hem Belediye Başkanımız hem CHP Avcılar İlçe Başkanlığımız tarafından ilgili muhtar da dahil olmak üzere tüm mahalle muhtarlarımız aranarak bu süreçte dayanışma içerisinde olacağız ifade edilmiştir.

Bu zorlu günlerde ancak el birliği ile atlatabileceğimizi biliyoruz. Tüm muhtarlarımız çok rahatlıkla Belediye Başkanımıza ve Belediye birimlerimize rahatlıkla ulaşabilirken Belediye Başkanımızı Av. Turan Hançerli’yi sosyal medyadan eleştirmesi abes ve iştigaldir.
 
Siyaset üstü yürütmemiz gereken bu süreçte kimsenin Belediye başkanımızın ve Belediye çalışanlarımızın şevkini kırmaya hakkı yoktur.

İçişleri Bakanlığına bağlı hizmet veren muhtarımızın asli görevleri siyaset yapmak değil Mahallesine hizmet etmektir. Serkan Vatansever'in kendi sayfasında Belediyemizi hedef alan maksatlı ve art niyetli paylaşımları altına Belediyemiz hizmetlerine yönelik yapılan olumlu yorumları sildiği de dikkatimizden kaçmamıştır. Başlı başına bu davranış bile kötü niyetini açık etmektedir.

Tahtakale Mahallesi Muhtarı Serkan Vatansever'in siyasete ilgisi ve merakı varsa böyle ucuz ve çirkin algı operasyonları yerine bağımsız olması gereken muhtarlık makamından istifa ederek siyaset yapmasını öneririz. 

Her türlü ucuz ve art niyetli algı operasyonlarına rağmen Avcılar Belediye Başkanımız Sn. Av. Turan Hançerli ve Belediye çalışanlarımız tüm zorluklara rağmen vatandaşlarımızla dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

Salgınla mücadele de hayatlarını riske atarak yaptıkları öz verili çalışmalar için Belediye Başkanımız Turan Hançerli’ye ve fedakar Belediye çalışanlarımıza yürekten teşekkür ederiz."

"VİRÜS MÜ YOKSA FIRSATÇI MUHTARLAR MI DAHA HIZLI YAYOLIYOR BİLEMEDİK"

Nas'ın bu kapsamlı açıklamasının ardından Avcılar Belediye Meclis üyesi Taştan da eş zamanlı olarak şunları kaydetti:

"İyi niyetli muhtarlarımıza  hiç lafımız yok ama virüs mü yoksa fırsatçı muhtarlar mı daha hızlı yayılıyor bilemedik...

Güzel insanlar kenti Avcılarımızda bir muhtarımız Corona virüsünü fırsat bilip magazin peşinde koşup sosyal medya hesaplarında Belediye Başkanımız Turan Hançerli üstünden pirim yapmak istemiş devletimizin en küçük organı(muhtarlık ünvanını) Serkan Vatansever kullanarak,ne yazık ki ülkemizde böylesine üzücü olaylar yaşanırken bu durumlarda bile ihtiyacı olan insanları kullanarak pirim yapmak isteyenler var Belediyemize bağlı Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından AŞ evimizden yemek ve kuru gıda desteği sunulmaktadır."

Avcılar CHP İlçe Başkanı Nas ve Avcılar CHP Belediye Meclis Üyesi Taştan'ın bu açıklamalarından sonra Tahtakale Mahallesi Vatansever'in konuya ilişkin sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımı kaldırdığı görüldü. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'daki Türk hasta yurda getirildi
Rusya'daki Türk hasta yurda getirildi
Koronavirüse karşı yeni önlem... 4 saatte öldürüyor
Koronavirüse karşı yeni önlem... 4 saatte öldürüyor