Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

"Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim; ben Başbakan adayıyım"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili net konuştu. Akşener, “ Cumhurbaşkanlığını devam ettirecek bir adayla devam edeceğiz. Ben başbakanlığa adayım" dedi.

"Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim; ben Başbakan adayıyım"
24 Eylül 2021 - 23:00 - Güncelleme: 24 Eylül 2021 - 23:09
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu gece  Halk TV'de canlı yayın konuğu oldu. İyi Parti lideri Meral Akşener, bir soru üzerine  cumhurbaşkanı adayı olmadığını söyleyerek, "ben başbakanlığa adayım" dedi.

Akşener "Sayın Erdoğan seçilirse sonsuz yetkili sistem devam edecek. Cumhur İttifakı adayının hedefi bu. Bizim iki sistemimiz var. Bir Cumhurbaşkanı seçimi o seçilen kişi parlamenter sistemin taşlarını döşeyecek" dedi.

İyi Parti lideri şöyle konuştu:

"İvedilikle parlamenter sisteme geçişin yolunu döşeyecek ve Cumhurbaşkanı olarak kalacak. Seçimi kazandık, parlamenter sisteme geçtik… O Cumhurbaşkanı herkesin cumhurbaşkanı olacak. Yanlış anlaşılan şey şu biz ikinci bir Erdoğan seçmeyeceğiz.

İşbirliği içinde rekabet diye bir kavram tanımlarım. Ondan sonra rakip olacağız biz. Bana çeşitli sorular soruyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday profili anlatımına katılıyorum. Ben Cumhurbaşkanı adayı değilim. Başbakanlığa adayım" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum