Başkan Toprak, İBB ve CHP Başkan adayı Av. Turan Hançerli’yi...
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Başkan Toprak, İBB ve CHP Başkan adayı Av. Turan Hançerli'yi Topa Tuttu

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli Avcılar esnafıyla buluştu. Her ayın ilk pazartesinde gerçekleştirilen esnafla buluşma etkinliğinde Avcılar’da yaptığı projelerden bahseden Toprak’ın sözleri sitem doluydu.

05 Mart 2019 - 08:39 - Güncelleme: 05 Mart 2019 - 11:57
Reklam

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli Avcılar esnafıyla buluştu. Her ayın ilk pazartesinde gerçekleştirilen esnafla buluşma etkinliğinde Avcılar’da yaptığı projelerden bahseden Toprak’ın sözleri sitem doluydu.

Mevcut Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli Avcılar esnafıyla bir araya geldi. Avcılar Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte esnafla hasbihal eden Toprak, belediye başkanlığı süresi boyunca Avcılar’a ettiği hizmet ve projelerden bahsetti. Başkan olduğu süre boyunca her daim Avcılar halkının daha güzel, daha iyi bir şehircilik içinde yaşaması için uğraştığını ifade eden Handan Toprak, kamu yararı için gerçekleştirmek istediği çalışmaların önüne de daima bir engel çıkartıldığını belirtti.

Hümanist Kentleşmiş Şehir

Avcılar’ın 100 yıllık plan ve projelerinin kendi belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirildiğini söyleyen Toprak sözlerine, “hümanist bir şehirleşmenin hakim olduğu Avcılar’da AVM kültürüne geçit tanımadık, esnafımız kalkınsın diye uğraştık. Avcılar’da mahalle ve esnaf kültürü var, AVM yok. İnsancıl, çevreci bir belediye için çalıştık” diyerek devam etti.

 

“Bir Yıl Boyunca İmar Yapma Yetkisi Vermediler”

“Bir yıl boyunca imar yapma yetkisi vermediler, bütün projelerimizi meclisten geri gönderdiler” diyen Toprak, ilk başkan olduğu zaman mecliste görüştüğü tek avukat olan ve aynı zamanda hukuk komisyonu başkanı olan Turan Hançerli’den de bahsetti. Hizmet için yapılan projelerin çok önceden beri engellendiğini ifaden eden toprak; “bilmiyordum ki adamların yerimize belediye başkanı olarak gelmek için engellemek işine 5 yıl önce başladıklarını” dedi. “Buraya imar planı yapılmasın, plan yapma yetkisi vermeyelim, imar olmasın, burası gelişmesin geri kalsın ve başkan başarısız gösterilsin” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Belediye Başkanı Şehir Emiridir”

“Belediye Başkanı şehir emiridir, o kentin insanının malını, canını, namusunu emanet ettiği kişi… O da en güvendiği, tanıdığı kişidir. Onun için de belediye başkanını tayin ederken parti merkezlerinde olan, makamlarla yakınlığı mevzubahis olan insan değil, o kentin insanı olması gerekir. Parti ayrımı olmadan, güven ilişkisi olan Avcılar halkı kendi evladı, kendi bacısı, kendi kızı, Toprak anası, doktoru olan kişiyi diğer parti merkezleri tarafından tayin edilmişler ile kıyas bile etmeyecektir. Herkese bir demokrasi dersi verecektir” diyen Toprak daha sonra sözlerini noktaladı.

Kaynak:Avcılar Haber Merkezi (https://avcilarhabermerkezi.com)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bingöllüler iftarda buluştu
Bingöllüler iftarda buluştu
Darende İlçe Emniyet Personeli iftarda bir araya geldi
Darende İlçe Emniyet Personeli iftarda bir araya geldi