Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Avcılar'da Kentsel Yıkım Terörü !!!

Eski Avcılar Belediye binasının yıkımında gerekli önlemler alınmadığı için çıkan toz dumanı vatandaşa zor anlar yaşattı. 

30 Aralık 2020 - 18:37 - Güncelleme: 31 Aralık 2020 - 12:03
Ülkemizin deprem fayları üzerinde bulunması nedeniyle neredeyse depremle yatıp depremle kalkıyoruz. İstanbul Avcılar ilçesi de Gölcük Depremi, İzmit Depremini en ağır şekilde yaşayan yerler arasında yer aldı.
2019 yılında Avcılar Belediye Başkanı seçilen Av. Turan Hançerli'nin  depremi öncelikli konuların başına alması ile Avcılar Kentsel dönüşüm hız kazandı.

Avcılar'da 51 yıl önce yapılan 2 kez güçlendirilen Avcılar merkezinde bulunan belediye binasının yıkılması sırasında  gerekli önlemleri alınmaması nedeniyle  ortalık, toz duman oldu. Yıkım esnasında kepçeyle yıkılan bölgelere su tutulmaması sonucu, etraf toz ve dumanın merkezi haline geldi.

Yıkımla ilgili güvenlik önleminin alınmaması ve branda uyarı levhası vs gibi gereçlerin bulunmaması da dikkatlerden kaçmadı.  Belediye binasına çok yakın yerde kurulan Çarşamba pazarına, yılbaşı alışverişi nedeniyle gelen normalden daha fazla kalabalık da eklenince meydanda bulunan vatandaş zor anlar yaşadı.

Eski Avcılar Belediye binasının yıkım işini  810 bin lira karşılığında alan geri dönüşüm şirketinin tedbirsiz ve önlemsiz yıkıma başlaması vatandaşlarda kentsel dönüşüm mü yoksa kentsel talan mı yapılıyor sorusunu akla getirdi. 

Avcılar ilçesinin, Kuzey Anadolu fay hattında bulunan 30 km uzunluğundaki ve 10 km derinliğindeki bölgenin  içinde kalması ve beklenen  büyük İstanbul  depremindende en fazla etkileneceği iddia ediliyor.
2019 seçimlerinde Avcılar Belediye Başkanı seçilen Av. Turan Hançerli, Avcılar ilçesinde ilk önce kentsel dönüşümün önündeki engelleri kaldırarak, kısa sürede   ilçede kentsel dönüşümü başlatması ile dikkat çekti.

Avcılar ilçesinde bu güne kadar 1184 den fazla binanın kentsel  dönüşüme girdiği açıklandı. Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli'nin  kentsel dönüşümü desteklemesi takdir toplarken, özellikle bazı 
müteahhitlik firmalarının önünün açıldığı iddia ediliyor.
Avcılar’da siyaset yapan, belediye meclis üyesi, belediye başkan yardımcısı, CHP ilçe gençlik kolları yöneticileri, eski ilçe başkan ve yöneticilerinin müteahhitlik işine soyunması Avcılar'da kentsel dönüşümün kentsel talana ve kentsel ranta dönüştürüldüğü iddialarını güçlendiriyor!!! 

YORUMLAR

  • 0 Yorum