Avcılar’da ’Devri Sabık’ Mı Başlıyor !!!

Avcılar'da 'Devri Sabık' Mı Başlıyor !!!

Avcılar’da eski Belediye Başkanı Handan Toprak ve yeni Başkan Turan Hançerli arasında CHP aday adaylığı ile başlayan restleşme, düelloya dönüşüyor gibi görünüyor. CHP’den Belediye Başkanı olan Av. Turan Hançerli, Avcılar Belediyesi 2018 faaliyet raporunda tespit edilen usulsüzlükler ile ilgili yargıya gideceğini açıkladı.

Editor: Haber Editörü
13 Nisan 2019 - 09:26 - Güncelleme: 13 Nisan 2019 - 16:21

31 mart yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkanı seçilen Av. Turan Hançerli, 10 Mart 2019 tarihinde ilk belediye meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Başkan Turhan Hançerli, başkanlığında yapılan 7. Seçim Dönemi 1. Toplantı Yılı 2019 Senesi NİSAN Ayı Meclis Toplantısında ilk olarak Avcılar Belediye Meclisi kurulları ve komisyonları oluşturuldu.

Meclis görüşmelerinin devamında 11. madde de yer alan 2018 yılı faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. 2018 yılı faaliyet raporunun okunmaması CHP üyelerin kabul oyu kullanması ve Ak Partili üyelerin çekimser kalması üzerine oy çokluğu ile mecliste okunmadı.

2018 yılı faaliyet raporunun kabulü konusunda CHP’li üyeler olumlu oy kullandı. Ak partili üyeler ise faaliyet raporunun kabulü konusunda red oyu verdi. 2018 yılı faaliyet raporu CHP’li üyelerin meclis çoğunluğuna sahip olması nedeni ile oy çokluğu ile kabul edildi.

Avcılar Belediyesi meclis görüşmelerinde Avcılar Belediyesi’nin 
2018 yılı faaliyet raporunun kabul edilmesi üzerine Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli söz aldı.

Başkan Turan Hançerli,”2018 yılı komisyon denetim raporu hakkında meclise bilgi vereceğim. Denetim komisyonu raporunu ve Ak Parti gurubunun şerhini meclis grup başkan vekillerine sunduk, rapor biraz uzun. Raporun sonuç kısmını paylaşacağım, şunu ifade edebilirim. Rapor, içerisinde usulsüzlükler tespit ediliyor. Bu hususta meclis başkanlığının şikayet hakkını kullanacağını ifade etmek isterim” dedi.

Başkan Turan Hançerli, 2018 yılı komisyon denetim raporunu mecliste okuttu. Ak Partili meclis üyeleri Başkan Turan Hançerli’nin konuyu yargıya taşıyacağı sözünü vermesinden dolayı duydukları memnuniyetlerini belirttikten sonra iç komisyon oluşturulmasını önerdi. Başkan Hançerli, bu öneriye bir tepki vermedi.

Şimdi kulislerde Başkan Turan Hançerli’nin konuyu yargıya taşıyıp taşımayacağı konusundaki kararlılığı merak ediliyor. Başkan Turan Hançerli’nin önümüzdeki günlerdeki hamleleri #devrisabık'a dönüşürmü?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında ağırlıyor
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında...
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı