Avcılar Belediyesinin Borcu Ne Kadar?

Avcılar Belediyesinin Borcu Ne Kadar?

Türkiye genelinde kamu, müteahhit, taşeron ve işçilere milyarlarca liranın üzerinde borcu bulunan belediye var. Peki, İstanbul, Avcılar Belediyesinin borcu ne kadar?

Editor: Haber Editörü
13 Nisan 2019 - 02:01 - Güncelleme: 13 Nisan 2019 - 04:08

Türkiye’de yerel seçimlerin bitmesinden sonra bir çok belediyede Halef-Selef değişimi yaşanıyor. Mazbatalarını alan çiçeği burnunda başkanların bazıları makamlarına oturduktan sonra önlerine gelen mali raporları görünce aslında ‘Ateşten Gömlek’ giydiklerinin farkına varıyor…

Kulislerde seçimden zaferle çıkan Başkan Turan Hançerli’nin Avcılar Belediyesi mali tablolarını gördükten sonra ne düşündüğü merak ediliyor… #AvcılarHaberMerkezi’nin edindiği bilgiye göre Avcılar Belediye çalışanları aralık ayından beri maaş almadı. Başkan Turan Hançerli koltuğuna oturduktan sonra ilk icraat olarak çalışanların ocak maaşlarını ödedi.

Avcılar Belediyesi’nin çalışan maaşları ve firmalara hemen ödenmesi gereken 50 milyon civarında geçikmiş borcu olduğu tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz çarşamba günü Başkan Turan Hançerli, başkanlığında toplanan Avcılar Belediye Meclisi, başkanlığın 28 milyonluk iç borçlanma yetkisini ihtisas komisyonuna sevk etti. Meclis görüşmeleri sırasında 2018 yılında eski başkan Handan Toprak tarafından 21 milyonluk bir iç borçlanmanın yine çalışan maaşlarını ödemek üzere alındığı açıklandı.

Avcılar Belediyesinin borçlarının 500 milyon civarında olduğu Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmaları sırasında ortaya çıktı . Kaynaklar, bu borcun Avcılar Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu çalışmalarından sonra daha da artabileceğini ifade etti.

İstanbul Avcılar Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda zaman zaman ödenmeyen maaşlar nedeniyle işçi eylemleri ile gündem oldu. Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, borçlanma yetkisi alamadığı durumlarda belediye arsalarını satması ile gündem oldu. İşte o Belediyede de başkanlık el değiştirdi.                                                                                                              31 Mart yerel seçimlerinde Avcılar Belediye Başkanlığını Av. Turan Hançerli kazandı. Avcılarda hem eski başkan Handan Toprak hemde Ak Parti adayı Dr, İbrahim Ulusoy’la yarışan Turan Hançerli, en yakın rakibine yaklaşık 16 bin fark attı. CHP’den aday gösterilmeyen ve DSP’den aday olan Dr. Handan Toprak’ın sadece %0,80 oranında 1.937 oy alması ödenmeyen çalışan maaşları ve belediye arsalarını satmasının etkisi olduğu konuşuluyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı
Ağrı'da dilencilerin yer kavgası
Ağrı'da dilencilerin yer kavgası