• Reklam
  • Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Ali Koç açıkladı! 'Küçülmek zorundayız'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda kulübün mali yapısıyla ve gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ali Koç açıkladı! 'Küçülmek zorundayız'

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda kulübün mali yapısıyla ve gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Ali Koç açıkladı! 'Küçülmek zorundayız'
24 Ekim 2020 - 13:45
Reklam
Reklam

Ali Koç'un Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'ndaki açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

FB TV yoğun bir şekilde yayın hayatına devam ediyor. Altyapı maçları, diğer branşların maçları ekranlara geliyor. Pandemide bile yayınlarımıza en iyi şekilde devam ettik. FB TV, kendi alanında tartışmasız lider. Bunun ciddi bir maliyeti var. Orta boy bir ulusal kanala eşdeğer bir kanalımız var. Bunun finansal bir yükü var. Er ya da geç, YouTube yayınına geçmek durumundayız. Bütün yayıncılık Youtube'dan devam edecek. Isınma turundayız, taraftarlarımıza ilgi için teşekkür ederim. Dijital ekibi de alkışlıyorum. Önemli hamleler yaptılar, bunun meyvelerini toplamaya başladık. Sadece şu an 500-600 bin gelir sağlamaya başladık. Sistem tam oturunca 30-40 Milyon kazanmayı düşünüyoruz. FB TV kapanıyor diye endişelenmeyin ama er ya da geç YouTube'a geçeceğiz. FB TV'de çalışanlar da YouTube için çalışacak.

"KÜÇÜLMEK ZORUNDAYIZ"

Her harcamamızı gözden geçireceğiz. Bir kuruş bile sokağa atacak paramız yok. Küçülmek zorundayız. Bunun kaçarı yok.

"AZİZ YILDIRIM'A TEŞEKKÜRLER"

Kenen Evren Lisesi'ni 14 Ekim tarihiyle bir yıl ön anlaşmayla aldık. Sonrasında 30 yıllık hakkını alacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik şartlar açısından şu an eski gayrimenkul iştahı yok. Ancak burası çok önemli bir arazi. İlk önce arazimizi çevreleteceğiz, yol tarafına reklam panoları asılacak. O reklam geliriyle ödemelerimizi yapacağız. Sonrasında iyi bir proje geliştirmeyi düşünüyoruz. İyi projesi olan, bizlere öneride bulunabilir. Çevre Bakanlığı'na, Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Cumhurbaşkanı'na teşekkür ederim. Aziz Yıldırım'a da teşekkürler.

"EMRE ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTI"

Emre Belözoğlu çok güzel işler yaptı, Futbol Takımımız'da maliyet düştü. Ancak kurlar tam tersine hareket ediyor. Borçlarımızı yeniden yapılandırma kapsamında küçülmemiz gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyorum. Bunu yapmak durumundayız.

"LOCALARI DOLDURACAĞIZ"

Türkiye'de çok modern stat var. Bunun tohumu bizim stadımızla atıldı. Kendi imkanlarımızla, o zamanın ekonomik şartlarına rağmen, faizlerin yüksek olmasına rağmen bu stat yapıldı. Modern statlar şimdi her yerde. Biz o dönem locaları kısıtlı tuttuk. Keşke stadın her tarafına loca yapsaydık. Bu yüzden loca sayımız sınırlı. Burada loca sahiplerine teşekkür ederim. Mart-Nisan aylarında localarımızın bir kısmını, bir kısmını da son dönemde mevcut sahiplerine sattık. Bir kısmını da yeni kişiler aldı. Bu Fenerbahçe'nin farkıdır. Az locamız kaldı, bu locaları da maç başına biletli olarak satıyoruz. 1,200 civarında kapasitemiz var, hepsini dolduracağız.

"ÖNEMLİ OLAN AİLE OLMAKTIR"

Önemli olan transfer yapmak değil takım olabilmek. Tüm branşlarda takım olma yolunda ilerliyoruz. "Yönetim yapacağını yaptı, başarı olmazsa hocanın ve takımın sorumluluğudur" şeklinde düşünülüyor ama bu yanlış. Erol Bulut, Emre Belözoğlu ve Volkan Ballı'nın yapacaklarının yanı sıra Samandıra'daki hava, ödemelerin zamanında yapılabilmesi çok önemli. Başarı iklimini yönetim olarak sağlamalıyız. Aile olmalı ve aynı şarkıyı söylemeliyiz. Başarı ancak böyle gelir.

KAYNAK:HABER7

YORUMLAR

  • 0 Yorum