Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Albay Sametli'nin ölmeden önce yaptığı konuşması yürekleri dağladı

Dün Karabağ'da Ermeni güçlerinin döşediği mayına basarak hayatını kaybeden Harbiyeli Albay Babek Sametli'nin operasyondan önce askerlerine yaptığı ölmeden bir gün önceki konuşması yürekleri dağladı.

Albay Sametli'nin ölmeden önce yaptığı konuşması yürekleri dağladı
25 Kasım 2020 - 14:05 - Güncelleme: 25 Kasım 2020 - 15:22

Azerbaycan ordusunun Ermenistan’ın işgalinden kurtardığı Karabağ’da mayın patladı. Azerbaycan Savunma Bakanınlığı basın sözcüsü Vagif Dergahlı yaptığı bir  açıklamada, Terter’e bağlı Sugovuşan köyünde Albay Babek Sametli’nin mayına basarak şehit düştüğünü söyledi.Dün Karabağ'da Ermeni güçlerinin döşediği mayına basarak hayatını kaybeden Harbiyeli Albay Babek Sametli'nin operasyondan önce askerlerine yaptığı ölmeden bir gün önceki konuşması yürekleri dağladı.

                   

 İşte Albay babek Samet’linin o konuşmaları…

 

'' Bayrağımızı kaldırmalıyızAskerlerimiz bir daha mevzilerde aşağıdan yukarıya bakmamalıdır.Dağların üzerinde zirvelerde olmalıdırlarBiz 30 yıldır bu utancı yaşıyoruzBir canımız mı var ?

 

Allah ne yazdıysa o da olacak.Ama ben, şehitlerin ruhu gazilerimizin kanı karşısında korkan,Savaştan kaçanların rahat yaşamasına izin vermeyeceğim. Buna izin vermeyeceğim.Az önce saydığım adamların hepsi insan içine çıkamayacaklar ve gerekli ceza verilecektir.Şerefli yolu seçinDoğru yolu seçin.Bu 3 şeyden biri başınıza gelsinYa galip olalım ,ya gazi olalım ya da şehit olalımBaşka bir seçim hiçbir Azerbaycan askerinde olamazO ana bacılarımız ..Hali hazırda bütün Azerbaycan halkının gözü bizdeBen bir kadın tanıyorumEvinden çeyizini gönderiyor.Biz bu halkın yüzüne nasıl bakarız ?Dönüp nasıl rahatça gezeriz ilçelerimizdeŞehirlerimizde biz sonuna kadar gidemedik .Bundan dolayı bize ne lazımdır ?Demir gibi nizam,  intizamKomutanların verdiği emirleri uygulamak ve savaşa hazırlanmak.Operasyon emri gelince de saldırıp geri kalanları da ezerekMukaddes toprakları kurtarmak kiOrada ki donuzlar değil Azerbaycan’ın haysiyetli halkı yaşasınEzanlarımız okunsunHarabeye çevrilen camilerimiz tamir edilsinBizim karşımızda başka hiçbir maksat yok5 ilçemiz işgalden kurtarılmışÇok az sayıda şehit verdikAma gerekirse bir o kadar daha veririz '' dedi 


YORUMLAR

  • 0 Yorum