Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Akşener'in Netanyahu Benzetmesine Cumhurbaşkanlığı'ndan Sert Tepki

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, işgalci İsrail'in katil başkanı Netanyahu'yla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir tuttu. Akşener'in açıklamaları büyük tepki çekti.

Akşener'in Netanyahu Benzetmesine Cumhurbaşkanlığı'ndan Sert Tepki
18 Mayıs 2021 - 13:58 - Güncelleme: 18 Mayıs 2021 - 14:29
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Sayın Cumhurbaşkanımızı eli kanlı bir katile benzetmek siyaset etmek değildir. Bu benzetmeyi yapanlar aynı ifadeleri Mescid-i Aksa önündeki Filistinlilerin yanında kullansınlar. Onlara en güzel cevabı yine Filistinli kardeşlerimiz ve tüm gönül coğrafyamız verecektir. Yazık."
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Filistin davasını bir kutsal emanet olarak taşıyan Cumhurbaşkanımızla bebek katili Netanyahu’yu aynı cümlede zikretmek sadece Siyonistleri sevindirir. Bu sakil benzetme siyaset değil bir akıl ve vicdan tutulmasıdır.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Tüm dünyada mazlumun umudu ve duası olan Sayın Cumhurbaşkanımızı, ırkçı İsrail rejiminin eli kanlı lideriyle aynı kefeye koymak, ölçü ve tartı bilmezliktir, büyük bir izansızlıktır. Siyasi rekabet uğruna insani nezaket gözden çıkarılmamalıdır. İyi Parti Genel Başkanı'nı hadsiz ve çirkin beyanı nedeniyle kınıyor, millet ve tarih huzurunda özür dilemeye davet ediyorum. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum