AFAD personeline ilk yardım eğitimi

AFAD personeline ilk yardım eğitimi

Bilecik Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü personeline sertifikalı ilk yardım eğitimi verildi.Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından AFAD İl Müdürlüğü...

Editor: Bot
18 Nisan 2019 - 12:32 - Güncelleme: 18 Nisan 2019 - 12:32

Bilecik Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü personeline sertifikalı ilk yardım eğitimi verildi.
Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü eğitmenleri tarafından AFAD İl Müdürlüğü personeline hizmet içi eğitim programı kapsamında; genel ilkyardım bilgileri, hasta, yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kanamalarda ve yaralanmalarda ilk yardım, bilinç bozukluklarında ilk yardım, kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım, yanık, donma ve sıcak çarpmasında ilk yardım, zehirlenme, ısırma ve sokmalarda ilk yardım, göz kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ve yaralı taşıma teknikleri ile ilgili önce teorik bilgi, daha sonra ise uygulamalı eğitim verildi.
Eğitim sonrası açıklama yapan Bilecik AFAD İl Müdürü Mehmet Hayri Demirel, "Eğitimlerimizi almaya devam ediyoruz. Hem personelimiz için hem bizim için gerçekten çok faydalı bir eğitim olduğuna inanıyorum. Eğitimden sonra personelimiz sertifikalarını da almış olacaklar" dedi.

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Afet Müdahale Planı Tatbikat Uygulaması Vali Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi
İl Afet Müdahale Planı Tatbikat Uygulaması Vali Demirtaş'ın...
Almanya'dan, Denizli'ye uzanan başarılı kilo verme öyküsü
Almanya'dan, Denizli'ye uzanan başarılı kilo verme...