Her Evden 380 Lira Çöp Parası Alacak !!!

Her Evden 380 Lira Çöp Parası Alacak !!!

Avcılar Belediyesi katı atık toplama fiyatlarına rekor zam yaptı. Yapılan zam yüksek bulunurken, zammın bütçe açığını kapatmak için yapıldığı açıklandı.

Editor: Haber Editörü
15 Nisan 2019 - 21:28 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 - 00:03

31 Mart 2019 seçimlerinde CHP Avcılar Belediye Başkanlığını kazanan Turan Hançerli, yaklaşık 500 milyon liraya varan borçları ödemek için “evsel katı atık toplama” ücretlerine zam yaptı. İşyerleri için yapılan zam, yüksek oldu.

Bir önceki Belediye Başkanı Handan Toprak, tarafından meskenlerden ücret alınmazken, Başkan Hançerli, 2019 yılı için her evden yaklaşık 380 lira ücret alacak. İş yerleri için yapılan zam miktarının yüksekliği dikkatlerden kaçmadı.

Bu gün yapılan Avcılar Belediye meclis toplantısında “evsel katı atık toplama” tarifesi görüşüldü. Avcılar Ak Parti Belediye Meclis üyesi Sadık Pehlivan söz alarak,” İstenen Fahiş Fiyatları kabul etmiyoruz. her evden daha önce alınmayan ücret için şimdi yaklaşık 380 lira isteniyor. Okul, yurt, kreş, dershaneler için de örnek vermek gerekirse, 2018 yılında 50-99 arası öğrencisi olan kurumlardan 2018 yılında 36 lira alınırken 2019 yılında 953 lira isteniyor, 22 kat artmış . Konaklama tesislerinde 50-149 kişi arası 2018 yılında 838 lira alınırken şimdi 4985 lira isteniyor. Biz Ak Parti grubu olarak, daha adil, daha düzenli bir fiyatın belirlenmesini istiyoruz” dedi.

 

CHP gurubu adına encümen söz alan Aydın Apaydın,”Katı atık toplama ücreti olarak 5-6 belediyenin ücretlerini araştırdık, mali hizmetler müdürlüğü katı atık toplamak için yaklaşık 80 milyon harcıyor, bunun için 30-35 milyonu halka yükledik özellikle konutlardan 28 milyon iş yerlerinden 8-10 milyon toplayacağız. geri kalan açığı belediye kaynaklarından karşılayacağız. komisyonda ak partili üyeler ile mutabakata vardık, diğer belediyelere göre makul olduğunu düşünüyoruz, Ak partili üyeler şimdi parti görüşünü yansıtıyor” dedi.

Ak Parti gurubu adına söz alan Hüseyin İbrahimoğlu, " Komisyondaki arkadaşlarımız, fiyatları düşürmek konusunda gereken çalışmaları yaptılar, ücretler daha da yüksekti. Mutabık kalınan ücretler konusunda Ak Parti gurubumuza bilgi verdiler, kendi aramızda tartıştık, fiyatların daha da iyileştirilmesi içinde çekincelerini belirttiler" dedi.

 

Başkan Turan Hançerli görüşleri dinledikten sonra söz alarak,”Komisyon başkanımız ifade etti, katı atık toplamanın yaklaşık 80 milyon lira bunun 35 milyon lirasını vatandaştan 45 milyon lirasını belediye kaynaklarından kullanacağız böylelikle borçlanmanın da önünü alacağız” dedi.

Başkan Turan Hançerli, komisyon raporunun oylamasına geçti. CHP’li üyelerin kabul Ak Partili üyelerin hayır oyu kullanması üzerine Avcılar Belediyesinin zamlanan Katı Atık Toplama Tarifesi ‘oy çokluğu’ ile kabul edildi. 

Kaynak:AvcılaHaberMerkezi  https://avcilarhabermerkezi.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında ağırlıyor
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında...
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı