Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Hakkari’de Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakkari'de Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkari Cumhuriyet Caddesi'ndeki mitingde konuştu. Erdoğan, ''Değerli kardeşlerim Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Ege, Marmara, Akdeniz var. Kürdistan Irak'ın kuzeyinde var. Sezai efendi Kürdistan'a gitmek istiyorsan buyur git. Kalkıp da ülkemi sen bölemezsin.'' dedi

11 Mart 2019 - 16:42

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Bugün Hakkari bir başka güzel. Size Şırnak'tan selam getirdim. İstikbalimiz için çok kritik bir seçimin arefesinde Hakkari'deyiz. Çukur terörünün izlerini silmiş, geleceğine umutla bakan bir Hakkari gördüm bugün. Kayyumlarımız ve kamu kurumlarımız güzel hizmetler verdi.

"HAKKARİ'NİN NASIL GÜZELLEŞTİĞİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?"

Kandil'e peşkeş çekilen o paraların sizin için harcandığında şehrinizin nasıl güzelleştiğini gördünüz mü? Kepçelerin teröristler için çukur kazmak yerine yol yapmakta kullanıldığında hangi sıkıntıların çözüldüğünü gördünüz mü? 14-15 yaşındaki güzel kızlarımızı Kandil'e kaldıranlara 31 Mart'ta hesap soruyor muyuz?

Kandil'deki terör baronlarına hizmet edenlerle, sizlere hizmet etmek için çalışanlar arasındaki ayrımın farkına varıldığına inanıyorum. 30 Mart 2014'ten bu yana geçen sürede Hakkarili kardeşim hem ihaneti, terörü, yıkımı gördü hem de dürüst ellerde nereden nereye gelebileceğine şahit oldu. Son 5 senede Hakkari özgürlüğü de gördü, bölücü örgütün zulmünü de gördü. Hakkari'nin Kandil'in kapı kulları tarafından kirletilmesine müsaade etmeyeceğiz.

"DERTLERİ SEÇİM ÖNCESİ ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK"

İstanbul'da ezan ve bayrak düşmanlığı yapanlara Hakkari'nin artık yeter demesini bekliyorum. Ezanı yuhlayan, ıslıklayan, düdük sesiyle bastırmaya çalışan edepsiz pankartıyla, sloganıyla o guruhun arkasında CHP var, HDP var. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dediler Taksim'e çıktılar. Dert seçim öncesi ülkeyi karıştırmak.  Ezana düşmanlık eden bu ülkenin ve milletin tüm değerlerine düşman demektir. Ezana düşmanlık eden bu ülkenin ve milletin tüm değerlerine düşman demektir. Aynı topraklarda yaşıyoruz. Hakkari ile Hatay'ın Şırnak ile Kars'ın arasına kim girebilir?

"ÜLKEMİ BÖLEMEZSİN"

Sezai Temelli Kürt değil. Benim Kürt kardeşlerimi istismar ediyor. Bir şey daha diyor. Kürdistan'da oylar HDP'ye. Değerli kardeşlerim Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Kürdistan Irak'ın kuzeyinde var Sezai Efendi buyur oraya git. Ama ülkemi bölemezsin, sana böyle bir fırsatı vermeyiz.

Bayrağımız, milletimiz, ezanımız bellidir. İstiklal marşımız bizim kırmızı çizgimizdir. Hiç kimsenin kutsallarımıza, ortak değerlerimize saldırma hakkı yok. Her kim ki bunlara saldırırsa bunlarla hukuk önünde mücadele etmek boynumuzun borcudur.

Değerli kardeşlerim Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz, Ege, Marmara, Akdeniz var. Kürdistan Irak'ın kuzeyinde var. Sezai efendi Kürdistan'a gitmek istiyorsan buyur git. Kalkıp da ülkemi sen bölemezsin. Sana böyle bir fırsatı asla vermeyiz. Gelin bu oyunu hep beraber bozalım. Öbürü de "Biz sırtımızı PYD/YPG'ye dayadık' diyor. Biz de sırtımızı Hakkarililer'e, Allah'a dayadık, Allah'a!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında ağırlıyor
Büyükşehir başarılı öğrencileri tatil kamplarında...
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı
3 kez takla atan araçtan burnu bile kanamadan çıktı